لزوم افزایش آمادگی رزمی و علمی دانشجویان ارتش

۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۹  /   /  کد خبر: 66647
لزوم افزایش آمادگی رزمی و علمی دانشجویان ارتش

جانشین ستاد کل نیروهای مسلح بر لزوم افزایش آمداگی های نظامی و علمی دانشجویان افسری دانشگاه‌های ارتش تاکید کرد.

به گزارش تسنیم، امیرسید عبدالرحیم موسوی جانشین ستاد کل نیروهای مسلح در جمع دانشجویان دوره رزم مقدماتی دانشگاه‌های افسری ارتش، گفت: یکی از ماموریت‌های شما دانشجویان که لباس سربازی وطن را پوشیده‌اید، پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ارزش‌های انقلاب و نظام است.

وی با یادآوری از فرمایش حکیمانه مقام معظم رهبری(مد ظه العالی) در وصف ارتش، افزود: حضرت آقا خطاب به کارکنان ارتش فرمودند: ارتشی بودن در چشم مردم باید متشرع بودن را تداعی کند و توصیه حقیر به شما دانشجویان که این لباس را بر تن کرده‌اید، این است که شما نیز باید با ظاهر، لباس، گفتار و رفتار تشرع بودن را در خود نشان دهید.

امیر موسوی ادامه داد: سربازی یعنی حرکت در مسیر مبارزه با کفر و وقتی شما لباس سربازی برتن کرده‌اید، یعنی یک عمر باید در مسیر مبارزه با شیاطین و کفار حرکت کنید و عمر خود را صرف مبارزه با آمریکا با عنوان ظالم و شیطان بزرگ کنید و قلب هایتان باید مملوء از کینه از این شیطان بزرگ باشد.

جانشین ستاد کل نیروهای مسلح از این دانشجویان به عنوان نخبگان و برجستگان ارتش یاد کرد و افزود: شما نخبگان و ممتازان ارتش و جامعه هستید، به دلیل اینکه از بین چند صد هزار نفر جوان هم سن و سال خودتان انتخاب شده‌اید و مسیر سربازی، مسیر جانبازی در راه آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، از آنجایی که شما در این مسیر قرار گرفته‌اید، افتخار کنید و باید الگو و سرمشق دیگران در جامعه قرار گرفت.

وی آموزش را یک فریضه دانست و تصریح کرد: همانطور که حضرت آقا آموزش را یک فریضه دانسته‌اند، نیت هم برای آن فریضه لازم است که نیت باعث می‌شود کارتان برکت داشته باشد و خسته و فرسوده از لحاظ روحی نخواهید شد.

امیر موسوی با یادآوری نام و یاد شهدای گرانقدر ارتش، اظهار داشت: توصیه می‌کنم سبک زندگی نظامی و غیر نظامی شهید صیاد شیرازی، بابایی، ستاری، شیرودی و دیگر شهدای ارتش را مطالعه کنید و شهدا را الگوی عملی و رفتاری خود در جامعه قرار دهید.

جانشین ستاد کل نیروهای مسلح در پایان یادآور شد: نیروهای مسلح برای فتح قله‌های بلند باید با قرآن کریم مانوس شوند، با انس به آن ارتقاء معنویت و ارتقاء علمی و مهارت نظامی را بالا برده و به تقویت آمادگی جسمانی خود بپردازید.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها