عملکرد مناسب شرکت‌های بورسی در سه ماهه اول امسال

۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۶  /   /  کد خبر: 65040
عملکرد مناسب شرکت‌های بورسی در سه ماهه اول امسال

 

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است:گزارش های عملکردی شرکت ها در سه ماهه اول امسال با پوشش بیش از ۲۰ درصدی سود عملیاتی شرکت‌ها چاشنی رشد اخیر بازارشده بطوریکه شرکت های با سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه توانسته اند نزدیک به ۷۰۰۰ میلیارد تومان از بودجه سالانه خود را پوشش دهند.

محمود گودرزی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس اقتصاد آنلاین در خصوص ارزیابی این روزهای بازار سرمایه گفت:یکی از نکات قابل تامل بازار در سه ماهه ابتدایی سال ۹۶ گزارشات خوب شرکت ها بالاخص شرکتهای معدنی و فلزی بود.

وی افزود: این گزارش ها با پوشش بیش از ۲۰ درصدی سود عملیاتی شرکت‌ها چاشنی رشد اخیر بازارگردید، بطوریکه شرکت های با سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه توانسته اند نزدیک به ۷۰۰۰ میلیارد تومان از بودجه سالانه خود را پوشش دهند.

مدیرعامل کارگزاری شرکت صبا تامین در ادامه تصریح کرد: بنظر می‌رسد رشد ملایم قیمت‌ها در بورس کالا به همراه افزایش گام به گام قیمت ارز می تواند در نیمه دوم امسال ضمن پویایی بازار تعدیلات سود مناسبی را در برخی از گروه‌ها و صنایع به همراه داشته باشد.

گودرزی این را هم یاد آور شد؛ این روند در صورتی می تواند تداوم یابد که سیاست‌های پولی با کاهش نرخ سود بانکی زمینه را برای جهت گیری نقدینگی به سمت تولید فراهم نماید.

وی در پایان خاطر نشان کرد: این اتفاق حداقل تا نیمه دوم سال جاری باید به انتظار آن ماند.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها