پوتین نماینده جدید روسیه در سازمان ملل را تعیین کرد

۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹  /   /  کد خبر: 64514
پوتین نماینده جدید روسیه در سازمان ملل را تعیین کرد

“واسیلی نبنزیا” به سمت سفیر دائم روسیه در مقر سازمان ملل در نیویورک و نماینده رسمی مسکو در شورای امنیت منصوب گردید.

به گزارش افکارنیوز، “واسیلی نبنزیا” یکی از معاونین وزیر امور خارجه روسیه به سمت سفیر دائم روسیه در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک منصوب شد. این دیپلمات روس به خاطر اظهارات تند خود علیه سیاستهای کشورهای غربی و مسئله حقوق بشر در روسیه شهرت دارد.

دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام نمود که “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهوری روسیه حکم مربوط به انتصاب “واسیلی نبنزیا” را روز پنج شنبه امضاء کرد. بر اساس این حکم، این دیپلمات باتجربه همچنین وظیفه نمایندگی رسمی کشور روسیه در نشستهای شورای امنیت سازمان ملل را برعهده خواهد داشت.

نامزدی نبنزیا برای این سمت پیش از این در دومای دولتی و شورای فدراسیون روسیه مورد تایید قرار گرفته بود. بر اساس قانون اساسی روسیه، رئیس جمهوری نمایندگان دیپلماتیک کشور در سازمانهای بین المللی را بعد از مشورت با کمیته های تخصصی در دو پارلمان سفلی و اعلاء منصوب می کند.

در کمیته امور بین الملل دومای روسیه اطمینان دارند که “واسیلی نبنزیا” با توجه به خصوصیات مثبت و برجسته خود، می تواند با موفقیت خط مشی “ویتالی چورکین” نماینده سابق روسیه در سازمان ملل را ادامه دهد.

“واسیلی نبنزیا” که در سال ۱۹۶۲ در «ولگاگراد» به دنیا آمد، در سال ۱۹۸۳ تحصیلات خود در دانشگاه روابط بین الملل مسکو، زیر نظر وزارت خارجه روسیه را به پایان رساند. وی به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی تسلط کامل دارد.

نبنزیا از سال ۲۰۱۳ به سمت معاون وزیر خارجه روسیه در امور همکاریهای انسانی و حقوق بشر منصوب شد و از آن زمان تاکنون بعنوان معاون نماینده دائم روسیه در سازمانهای بین المللی در ژنو و مشاور ارشد نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در نیویورک نیز فعالیت دارد.

لازم به یادآوری است، “ویتالی چورکین” نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در تاریخ ۲۰ فوریه سال جاری به علت سکته قلبی در نیویورک درگذشت. وی از تاریخ ۸ آوریل سال ۲۰۰۶ تا زمان مرگ خود، در این سمت مهم بین المللی به روسیه خدمت کرد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها