مسکن ساختیم ولی به مردم نرسید

۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۸  /   /  کد خبر: 64401
مسکن ساختیم ولی به مردم نرسید

رییس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این‌که برنامه‌ ریزان کشور نتوانسته‌اند بین عرضه و تقاضای مسکن ارتباط برقرار کنند، گفت: تفکیک وزارت راه و شهرسازی دارای محاسنی است.

فرج‌الله رجبی در تسنیم با اشاره به وجود ۴٫۵ میلیون خانه خالی از سکنه در کشور، افزود: این نشان می‌دهد مهندسان توانسته‌اند این خانه‌ها را بسازند اما برنامه‌ریزیان اقتصادی نتوانسته‌اند بین عرضه کننده و متقاضی مسکن ارتباط برقرار کنند.

وی با بیان “این امر نیازمند برنامه‌ریزی است” تاکید کرد: در بخش ساخت و سازهای جدید اگر یک نقش ویژه‌ای را برای بانک مسکن و بخش خصوصی در حوزه خدمات ساختمانی در نظر بگیریم، ضمن آن‌که دولت این موضوع را مدیریت کند معتقدم بخش مسکن از رکود خارج می‌شود.

وی با تاکید بر این‌که اگر بخواهیم از رکود اقتصادی عبور کنیم باید به بخش مسکن توجه شود در خصوص تفکیک وزارت راه و شهرسازی نیز گفت: تفکیک وزارت راه و شهرسازی محاسن و معایبی دارد که بررسی آن به یک کارگروه در کمیسیون عمران مجلس واگذار شده است.

رییس شواری مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان ادامه داد: الان نمی‌توانم نظرم را درباره تفکیک وزارت راه و شهرسازی بگویم، نظرم -در این‌ زمینه- را در کمیسیون عمران مجلس گفته‌ام.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها