۸۰ هزار میلیارد ریال امسال برای اشتغال روستاییان و عشایر اختصاص یافت

۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۳  /   /  کد خبر: 64026
۸۰ هزار میلیارد ریال امسال برای اشتغال روستاییان و عشایر اختصاص یافت

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رییس جمهوری
گفت: ۸۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات در سالجاری برای اشتغال روستاییان و عشایر به استان های کشور تخصیص داده شد.

به گزارش ایرنا، سید ابوالفضل رضوی شامگاه چهارشنبه در حاشیه نشست با بخشداران و دهیاران کاشان در فرمانداری این شهرستان در گفت و گو با ایرنا افزود: با اختصاص این میزان اعتبار به هر استان به طور متوسط هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اختصاص خواهد یافت.
وی نرخ سود پرداخت این تسهیلات را بین ۶ تا ۸ درصد عنوان کرد و گفت: بانک های عامل نیز، توسعه تعاون، کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید خواهد بود.
رضوی بیان کرد: برای استان اصفهان علاوه بر اختصاص تسهیلات یاد شده ، ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات با کارمزد ۸ درصد با عاملیت بانک سینا به روستاییان پرداخت خواهد شد.
وی ادامه داد: هم چنین ۱۰۰ میلیارد ریال از محل بانک پارسیان و ۵۰ میلیارد ریال در بانک کشاورزی و پست بانک به روستاییان این استان پرداخت خواهد شد.
رضوی پرداخت این تسهیلات را فقط با وثیقه مناسب برشمرد و افزود: سقف وام ها ۲۰ میلیارد ریال است که اگر فردی در روستا توان سپردن وثیقه لازم را ندارد می تواند بصورت مشارکتی و با استفاده از کارت یارانه که هر کارت برای ۱۰۰ میلیون ریال وام نیاز است اقدام کند.
وی خاطرنشان کرد: بودجه تخصیصی به هر شهر یا روستا مشخص نیست و بستگی به رقابت مسئولان شهرستان ها در ایجاد اشتغال دارد.

** ناحیه های صنعتی در دهستان های کشور ایجاد می شود
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رییس جمهوری گفت: ناحیه های صنعتی در تمام دهستان های کشور تا پایان سال ۹۷ ایجاد می شود.
سید ابوالفضل رضوی شامگاه چهارشنبه در نشست مشترک با بخشداران و دهیاران کاشان در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان افزود: هم اکنون ۲ هزار و ۶۰۰ دهستان در کشور وجوددارد و سعی می شود ناحیه های صنعتی در تمام آن ها با هماهنگی و نظر فرمانداران و بخشداران ایجاد شود.
وی افزود: ایجاد مجتمع های آموزشی، ورزشی، درمانی و فرهنگی برای هر دهستان در دستور کار دولت است تا کیفیت خدمات مختلف برای روستاییان و شهر نشین ها یکسان شود.
وی با بیان این که ۹۰ درصد آب موجود در کشور صرف کشاورزی، ۷ درصد صنعت و ۳ درصد برای شرب مصرف می شود افزود: باید اصلاح الگوی کشت در دستور کار قرار گیرد تا مصرف آب در کشاورزی کمتر شود.
وی با اشاره به اینکه دهیاران سربازان گمنام توسعه در روستاها هستند اظهار کرد: وظیفه دولت ایجاد امنیت شغلی برای این قشر تلاشگر جامعه است و اقدام هایی در این زمینه در حال پیگیری است.
وی با بیان این که بحث اشتغال و درآمد زایی برای روستاییان بسیار جدی است تصریح کرد: باید در روستاها بحث آموزش های فنی و حرفه ای ،صنایع دستی و گردشگری در دستور کار قرار گیرد تا به اشتغال پایدار در روستاها منجرشود.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رییس جمهوری روز چهارشنبه درسفر به شهرستان های اردستان و نطنز در شمال استان اصفهان از برخی طرح ها و خدمات روستایی این منطقه ها بازدید کرد و شامگاه چهارشنبه برای نشست با بخشداران و دهیاران در کاشان حضور یافت.
وی قرار است امروز پنجشنبه در جلسه شورای اداری کاشان حضور یابد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها