ساماندهی میدان بهارستان نیازمند بررسی است

۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۵  /   /  کد خبر: 63664
ساماندهی میدان بهارستان نیازمند بررسی است

معاون میراث فرهنگی گفت: طرح مشاور برای ساماندهی میدان بهارستان و ساخت و سازهایی که در پیرامون این میدان وجود دارد نیازمند بررسی کارشناسی سازمان میراث و وزارت راه است.

به گزارش بازتاب به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی؛ جلسه شورای عالی معماری و شهرسازی درحالی روز دوشنبه با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف کشور برگزار شد که در این جلسه طرح ساماندهی میدان بهارستان از سوی مشاور میدان نقش جهان مطرح و مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

«محمدحسن طالبیان» معاون میراث فرهنگی کشور که به عنوان نماینده سازمان میراث فرهنگی کشور در این جلسه حضور داشت به اشکالات مطروحه در طرح ساماندهی میدان بهارستان پرداخت و گفت: در جلسه شورای عالی معماری و شهرسازی درحالی اشکالاتی به طرح ساماندهی پیرامون میدان بهارستان وارد شد که پس از بررسی و ارزیابی اعضای این جلسه مقرر شد که پیشنهادات و اطلاعات مربوط به مطالعات مشاور هر چه سریعتر به سازمان میراث فرهنگی کشور ارسال و بررسی های کارشناسی و میدانی توسط کارشناسان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور انجام شود.

معاون میراث فرهنگی کشور همچنین تاکید کرد: پس از آنکه این طرح از سوی کارشناسان میراث فرهنگی مورد بررسی قرار گرفت در کمیته های فنی سازمان میراث فرهنگی کشور مطرح خواهد شد تا نتیجه بررسی ها به وزارت راه و شهرسازی اعلام شود.

این درحالی است که به گفته طالبیان، همزمان با ارسال طرح مشاور به سازمان میراث فرهنگی کشور، طرح ساماندهی پیرامون میدان بهارستان به کمیته فنی ۳ شورای عالی معماری و شهرسازی ارجاع شده تا پس از بررسی نمایندگان دستگاه های عضو شورای عالی معماری و شهرسازی تعدادی از دستگاه ها مجددا جهت طرح در شورای عالی معماری و شهرسازی ارسال شود.

مجموعه بهارستان و مجلس از منظر تاریخی، فرهنگی و ارزشهای مختلف بسیار مهم و حساس است و گذارندن مراحل کارشناسی از منظر چند رشته ای قبل از تصمیم نهایی بسیار ضرورت دارد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها