بیشترین واردات کالای خراسان رضوی از “ترکیه” است

۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۴  /   /  کد خبر: 63573
بیشترین واردات کالای خراسان رضوی از “ترکیه” است

 

ناظر گمرکات خراسان رضوی گفت: بیشترین میزان واردات کالا از گمرکات خراسان رضوی در طول ۳ ماهه ابتدایی امسال از کشور ترکیه بوده است.

امید جهانخواه، در مشهد مقدس اظهار داشت: نخستین و مهم‌ترین کالای وارداتی به خراسان رضوی در ۳ ماهه ابتدایی امسال پنبه حلاجی نشده و یا شانه نزده بوده که به میزان ۸ میلیون و ۸۶۰ هزار و ۷۳۳ کیلوگرم به خراسان رضو ی وارد شده است.

به گزارش بازتاب به نقل از تسنیم، وی بیان کرد: ارزش دلاری این میزان پنبه ۱۸ میلیون و ۶۲۴ هزار و ۸۲۳ دلار بوده که در وزن نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته ۶ درصد کاهش و از نظر ارزشی ۳ درصد رشد داشته است.

ناظر گمرکات خراسان رضوی ادامه داد: برنج نیمه سفید شده و یا کامل سفید شده حتی صیقلی و یا براق دومین کالای مهم خراسان رضوی است که از واردات آن از نظر وزنی ۴۷ درصد و از نظر ارزشی ۸۵ درصد رشد داشته است.

جهانخواه خاطرنشان کرد: واگن‌های باری سبک و سنگین برای راه آهن و یا تراموا، دانه‌های کلزا، سولفات آلومینیوم، سولفات آلومینیوم و شیرخشک اطفال از دیگر کالاهای مهم وارداتی به خراسان رضوی است.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین کشورهایی که به خراسان رضوی واردات داشته‌اند ترکیه، ازبکستان، امارات متحده عربی، پاکستان، فدراسیون روسیه، قزاقستان و چین بوده‌اند.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها