بروکسل،‌ لندن را مجبور می‌کند تا سال ۲۰۲۰ در تامین بودجه اتحادیه اروپا متعهد بماند

۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۵  /   /  کد خبر: 6335
بروکسل،‌ لندن را مجبور می‌کند تا سال ۲۰۲۰ در تامین بودجه اتحادیه اروپا متعهد بماند

منابعی خبر دادند اتحادیه اروپا قصد دارد انگلیس را مجبور کند تا سال ۲۰۲۰ به سهمیه خود برای تامین بودجه اتحادیه اروپا متعهد بماند.

اتحادیه اروپا قصد دارد بریتانیا را مجبور کند تا سال ۲۰۲۰ سهمیه خود برای بودجه این اتحادیه را پرداخت کند.

به نوشته روزنامه تلگراف، منابع رده بالایی به روزنامه تلگراف گفته‌اند با وجود شروع فرآیند برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) این کشور باید تا سال ۲۰۲۰ سهمیه خود در تامین بودجه اتحادیه اروپا را پرداخت کند.

جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا این اتحادیه را با کمبود ۱۰ میلیارد پوندی مواجه می‌کند که اضطراب قابل توجهی برای بروکسل خواهد بود.

منبعی به تلگراف گفت، بروکسل در حال تعیین چارچوب مذاکرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپاست و درباره تعهدات مالی بریتانیا می‌گویند لندن باید به واضح بگوید که بعداز تاریخ برگزیت و تا پایان دسامبر ۲۰۲۰ به این تعهدات مالی پایبند است.

این خبر در حالی منتشر شد که ژان کلود-یونگر رئیس کمیسیون اروپا و مایکل برنیر مذاکره کننده برتر اتحادیه اروپا روز چهارشنبه (امروز) برای گفت‌وگوی رو در رو با ترزا می نخست وزیر بریتانیا وارد این کشور شدند.

مردم بریتانیا (انگلیس، اسکاتلند، ایرلندشمالی و ولز) سال ۲۰۱۶ رای به خروج از اتحادیه اروپا دادند اما مذاکرات خروج رسما سال ۲۰۱۷ شروع شد که بر اساس قانون دو سال به طول می‌انجامد.

 

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها