مسابقه‌ای در خور مردم

۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۳  /   /  کد خبر: 62741
مسابقه‌ای در خور مردم

تهیه کننده مستند مسابقه «ضدگلوله» درباره این اثر بیان کرد که حدود ۴ هزار نفر برای آن ثبت نام کرده اند و حدود ۱۳۰ نفر از این میان در مسابقه شرکت دارند.

حسین افشار تهیه کننده مستند مسابقه «ضد گلوله» درباره تیم تولید این برنامه تلویزیونی به خبرنگار مهر گفت: مستند مسابقه «ضدگلوله» حدود ۷۰ نفر عوامل تولید شامل تصویربردار، صدابردار و تیم تولید دارد. این کار کمی شلوغ است چون قالب آن واقع نماست و باید همان اتفاق در لحظه را ضبط و تصویربرداری کرد.

وی ادامه داد: این مستندمسابقه دو کارگردان دارد که دستیاران متعددی دارند و آنها باید در لحظه در چند جا حضور داشته باشند و تصمیم گیری کنند.

افشار درباره روند تولید «ضدگلوله» در گرمای تابستان توضیح داد: کار کردن در این هوای گرم چندان معقول نیست ولی چون ما می خواهیم کار را به پخش برسانیم باید کار کنیم. ما دو فصل پنج قسمتی را زمستان سال گذشته ضبط کردیم. چهار فصل در تابستان، چهار فصل هم در پاییز و سه قسمت نهایی را در زمستان ضبط می کنیم. این روند تولید در تابستان اگرچه برای عوامل بسیار سخت است اما منجر به تنوع فصلی در کار می شود.

تهیه کننده «ضدگلوله» درباره هزینه های تولید این مستندمسابقه اعلام کرد: هزینه های تولید این مستندمسابقه نسبت به سایر برنامه های تلویزیونی بسیار کاهش یافته است. نیروی زمینی سپاه از این برنامه حمایت صددرصدی دارد و بابت امکاناتی که در اختیار ما قرار می دهد هزینه ای دریافت نمی کند. بخشی از هزینه ها را نیز سازمان اوج تامین می کند اما ویژگی اصلی «ضدگلوله» این است که در مقایسه با مسابقه «فرمانده» که آن را هم من تهیه کنندگی اش را بر عهده داشتم هزینه هایش بسیار کمتر و در سطح برنامه های تلویزیونی است.

وی درباره ویژگی این مستند و جذابیت های آن برای مخاطبان یادآور شد: از آنجا که در این مستندمسابقه روی ویژگی ها و توانمندی های تیمی شرکت کنندگان تمرکز می شود مردم هم می توانند بعد از دیدن مسابقه روی رفتارهای گروهی و اجتماعی خود تامل داشته باشند. همچنین در نظر بگیرند که کجا باید از هوش خود استفاده کنند در چه موقعیتی صبر داشته باشند و چه زمانی شجاعت به خرج دهند و به این ترتیب رفتارهای فردی و اجتماعی لازم را بیاموزند.

افشار درباره شرکت کنندگان این مسابقه نیز توضیح داد: هم اکنون حدود ۱۳۰ نفر در این مسابقه شرکت دارند اما حدود ۴ هزار نفر برای برنامه ثبت نام کرده اند و همچنین بعضی از شرکت کنندگان مسابقه «فرمانده» نیز در این برنامه حضور دارند. از میان ثبت نام کنندگان نیز نفرات با توجه به ویژگی های آنها، انتخاب خواهند شد.

وی که تهیه کنندگی مسابقه هایی چون «فرمانده» و «ضدگلوله» را بر عهده دارد در پایان درباره آنها گفت: تلاش ما این است تا برنامه هایی جذاب بسازیم که در خور شان ملت ایران باشد. ذایقه مردم ایران را نباید دست گم گرفت چون مردمی رسانه ای و هنری هستند و تنوع قالب ها و محصولات نمایشی و هنری بسیار زیاد است. ظاهر این مسابقه نظامی است اما باطن آن رفتارهای فردی و اجتماعی است.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها