«تومان» کار معامله‌گران را راحت می‌کند

۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۵  /   /  کد خبر: 62438
«تومان» کار معامله‌گران را راحت می‌کند

مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران گفت: تغییر واحد پول کشور از «ریال» به «تومان» انجام معاملات در بورس را راحت‌تر می‌کند.

حسن قالیباف در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره تغییر واحد پول کشورمان و تاثیر آن بر روی بازار سرمایه گفت: پیش از این هم مردم معاملاتشان را در بازار‌ها با تومان انجام می‌دادند و همواره ریال می‌نوشتند و به تومان آن را می‌خواندند.

وی با بیان اینکه تغییر واحد پول کشرمان از لحاظ اقتصادی تاثیری بر بازار سرمایه نمی‌گذارد، گفت: اعلام قیمت‌ها به تومان برای معامله گران بهتر است چراکه ارقام کوچک می‌شوند و معامله گران راحت‌تر می‌توانند معاملات خود را انجام دهند.

مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران همچنین درباره واکنش بازار سرمایه به تغییرات احتمالی تیم اقتصادی دولت دوازدهم، اظهار داشت: سمت وسوی بازار سرمایه براساس سیاست‌های کلان کشور و برنامه‌های بلند مدتی است که برای اقتصاد کشور تعیین می‌شود و یک سمت و سوی توسعه‌ای دارد اما به طور قطع در این مسیر، تصمیم‌هایی که دولت می‌گیرد می‌تواند به بازار سرمایه کمک کند و بر آن تاثیر گذار باشد.

وی تاکید کرد: بازار سرمایه به متغیر‌های اقتصادی عکس العمل نشان می‌دهد قاعدتا تغییر شخص و افراد در پست‌های تیم اقتصادی دولت تاثیر قابل توجهی بر روی شاخص بازار سرمایه نمی‌گذارد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها