طالبان مسئولیت حمله انتحاری کابل را بر عهده گرفت

۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۶  /   /  کد خبر: 61939
طالبان مسئولیت حمله انتحاری کابل را بر عهده گرفت

سخنگوی گروه طالبان در تماس با رسانه های افغانستان، مسئولیت حمله انتحاری در غرب کابل را بر عهده گرفت و اعلام کرد که افراد این گروه خودروی نیروهای امنیت ملی را هدف قرار داده اند.

خبرگزاری «جمهور» افغانستان روز دوشنبه اعلام کرد که «ذبیح الله مجاهد»، یکی از سخنگویان گروه طالبان، ساعاتی پس از حمله انتحاری در نزدیک اقامتگاه «محمد محقق» معاون دوم ریاست اجرایی، مسئولیت آن را بر عهده گرفت. در این حمله ۲۴ تن کشته و بیش از ۴۲ تن دیگر زخمی شدند.

این حمله ساعت ۷ صبح دوشنبه در منطقه «سرکاریز» در نزدیکی منزل محمدمحقق رخ داد.

برخی منابع افغان گفته اند که ۱۵ تن از کشته شدگان این حادثه کارمندان وزارت «معادن و نفت» افغانستان بوده و شماری دیگر از کارکنان این وزارتخانه نیز در این حادثه زخمی شده اند.

وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که تمام کشته و زخمی های این رویداد غیرنظامیان هستند و در این حادثه ۳ خودرو و ۱۵ مغازه از بین رفته است.

همچنین تا یکصد متری محل انفجار شیشه های ساختمان ها فرو ریخته و شماری از ساکنان منازل بر اثر آن، زخمی شده اند.

این دومین انفجار مهیب در پایتخت افغانستان در کمتر از دو ماه گذشته است. انفجار مرگبار روز چهارشنبه دهم خرداد در منطقه وزیراکبرخان کابل در مقابل سفارت آلمان، ۱۵۰ کشته و بیش از ۵۰۰ زخمی برجا گذاشت که پس از این حادثه، آلمان نمایندگی سیاسی خود را در پایتخت افغانستان تعطیل کرد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها