افزایش ۲۰ درصدی صادرات یزد به ۶۸ کشور جهان

۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۷  /   /  کد خبر: 6186
افزایش ۲۰ درصدی صادرات یزد به ۶۸ کشور جهان

مدیر کل گمرک استان یزد از رشد ۲۰ درصدی وزن کالاهای صادراتی این گمرک در سال گذشته در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل از آن خبر داد.

«حسن یاسری»  ضمن بیان این مطلب، اظهار کرد: ارزش کالاهای صادراتی استان نیز در این مدت بر مبنای ارزش‌های دی‌ماه ۱۳۹۴، بیش از ۲۱ درصد رشد را نشان می دهد .

وی گفت: البته در دی‌ماه ۱۳۹۴ برای حمایت از صادرات غیرنفتی، ارزش کالاهای صادراتی از جمله کاشی و شیشه به میزان قابل توجهی کاهش یافت که نسبت به مبنای جدید ارزش کالاهای صادراتی استان ۱۱ درصد کاهش یافته است .

مدیر کل گمرک استان با بیان این که در سال گذشته ۱۶۶ قلم کالا از گمرک یزد به ۶۸ کشور صادر شده است، افزود: کاشی، نایلون، پسته، شیشه ساختمانی، میلگرد، هیدروکربن، ظروف شیشه‌ای، سیم و کابل به ترتیب عمده‌ترین کالاهای صادراتی یزد در سال گذشته بوده است .

وی از عراق، افغانستان، پاکستان، هلند، هند، سوریه، ترکیه، امارات، عمان و قزاقستان به عنوان مهمترین مقصد کالاهای صادراتی استان یزد نام برد.

یاسری با اشاره به رشد ۳۴ درصدی درآمدهای وصولی این گمرک در سال گذشته در مقایسه با مدت مشابه در سال پیش از آن، عنوان کرد: درآمدهای وصولی گمرک یزد در سال گذشته به ۵۳۰ هزار و ۷۴۵ میلیون ریال رسید.

این مسئول در پایان نیز در مورد میزان واردات استان در سال گذشته اعلام کرد: میزان واردات گمرک یزد در سال گذشته از نظر وزن یک درصد کاهش و از نظر ارزش بدون تغییر بوده است .

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها