پرداخت بیش از ۲۳ هزار میلیارد ریال اعتبارات قانون مالیات بر ارزش افزوده

۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۵  /   /  کد خبر: 6108
پرداخت بیش از ۲۳ هزار میلیارد ریال اعتبارات قانون مالیات بر ارزش افزوده

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت : ۲۳ هزارو۸۹۰ میلیارد ریال اعتبارات قانون مالیات بر ارزش افزوده طی سال ۱۳۹۵ به شهرداری ها و دهیاری ها پرداخت شد.

اسد معانی افزود :این مبلغ طی سال ۱۳۹۵ از محل اعتبارات تبصره (۲) ماده (۳۹) قانون مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری های سراسر کشور پرداخت شده است.
وی ادامه داد :از این اعتبارات ۴ هزار و ۷۷۸ میلیارد ریال به حساب شهرداری های هشت کلان شهر و ۱۴ هزار و ۳۳۴ میلیارد ریال به حساب سایر شهرداری ها، شامل یک هزار و ۲۳۲ شهر پرداخت شده است.
معانی اضافه کرد: ۴ هزار و ۷۷۸ میلیارد ریال از اعتبارات تبصره (۲) ماده (۳۹) قانون مالیات بر ارزش طی سال ۹۵ به حساب دهیاری های سراسر کشور واریز شده است.
وی یاد آوری کرد :اعتبارات تبصره(۲) ماده (۳۹) قانون مالیات بر ارزش افزوده، از محل عوارض بندهای (ب)، (ج) و (د) ماده (۳۸) این قانون پس از وصول و واریز آن به حساب سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، بر اساس شاخص های مقرر در قانون مالیات بر ارزش افزوده نظیر جمعیت و کمتر توسعه یافتگی به نسبت ۲۰ درصد شهرداری کلان شهرها، ۶۰ درصد سایر شهرداری ها و ۲۰ درصد دهیاری ها واریز می شود.
این مسئول سازمان شهرداری ها و دهیاری ها گفت: این اعتبارات تحت نظر کارگروهی متشکل از سازمان برنامه و بودجه، وزارت امور اقتصادی و دارایی و مجلس شورای اسلامی (نماینده کمیسیون اقتصادی مجلس) بین شهرداری‌ها و دهیاری‌ها توزیع تا مطابق دستورالعمل‌های ابلاغی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور هزینه شود.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها