«میان‌فصل تابستانی» داستان همشهری منتشر شد

۳۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۳  /   /  کد خبر: 60399
«میان‌فصل تابستانی» داستان همشهری منتشر شد

«میان‌فصل تابستانی» ماهنامه‌ی داستان همشهری منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در شماره مردادماه، داستان‌های خارجی مجله با عنوان «میان‌فصل تابستان» گردآوری شده که محمود حسینی‌زاد دبیر مهمان این بخش، چهار داستان کوتاه را از زبان آلمانی انتخاب کرده. حسینی‌زاد همچنین طی یادداشتی مخاطبان را با ادبیات معاصر آلمان آشنا کرده و از دلایل انتخاب این داستان‌ها گفته است.

از دیگر مطالب مجله، «در آستانه» است در بخش درباره‌ی زندگی که محمد تقوی از خاطراتش با نویسنده‌ی فقید و تازه‌درگذشته کورش اسدی می‌گوید. همچنین به‌مناسبت روز خبرنگار فریدون صدیقی روزنامه‌نگار باسابقه از شیرینی‌ها و سختی‌های این حرفه در قدیم می‌گوید.

 

بخش روایت‌های داستانی این شماره نگاهی دارد به دو خارجی‌ که سال‌ها در ایران ماندگار بودند. یکی بارتلمی سیمنو ژنرال جنگ‌های ایران و روس که جانش را برای ایران داد و دیگری ادوارد پولاک پایه‌گذار طب نوین ایران. دیگر مطالب خواندنی این شماره در بخش مستند است که مخاطبان و نویسندگان تجربه‌های‌شان را از چپ‌دستی روایت می‌کنند.

کامبیز درم‌بخش، جواد علیزاده، اصغر عبداللهی، مریم مویدپور، علی عبداللهی، فروغ کشاورز، فیروزه گلسرخی، کامران محمدی، رضا مختاری، آیدین عالی‌نژاد، فیلیپ راث، بیلی کریستال، پتر اشتام، یودیت هرمان و… از دیگر نویسندگان و هنرمندان این شماره هستند. از دیگر مطالب قابل اشاره در این شماره انتشار فراخوان سومین دوره جایزه داستان تهران است که مهلت ارسال اثر و دیگر جزییات جایزه در آن قید شده.

هفتادونهمین شماره‌ی ماهنامه داستان همشهری در۲۶۲ صفحه با قیمت ۷۰۰۰ تومان، از اوایل مرداد در روزنامه‌فروشی‌ها و کتابفروشی‌های معتبر سراسر کشور در دسترس مخاطبان است.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها