۷۷۴ هزار ایرانی به ترکیه رفتند

۳۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰  /   /  کد خبر: 59860
۷۷۴ هزار ایرانی به ترکیه رفتند

وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اعلام کرد، در ۵ ماهه نخست سال جاری میلادی، روس ها بیشترین تعداد گردشگران خارجی ورودی به ترکیه را تشکیل داده اند.

به گزارش بازتاب به نقل از الشرق الاوسط، وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اعلام کرد، در ۵ ماهه نخست سال جاری میلادی، روس ها بیشترین تعداد گردشگران خارجی ورودی به ترکیه را تشکیل داده اند.

بر اساس آمارهای رسمی دولت ترکیه، در بازه زمانی ژانویه تا می ۲۰۱۷، مجموعا ۸ میلیون و ۷۶۲ هزار و ۵۰۹ گردشگر از بیش از ۱۰۰ کشور جهان از جمله روسیه، آلمان، عراق، ونزوئلا، سنگاپور، هلند، استرالیا، مکزیک و ایران به ترکیه سفر کرده اند. تعداد گردشگران خارجی ورودی به ترکیه امسال نسبت به سال گذشته ۵٫۵۵ درصد رشد داشته است.

سال گذشته به دلیل وقوع بحران در روابط ترکیه و روسیه، ورود گردشگران روسی به این کشور شاهد کاهش قابل توجهی بود. اما در ۵ ماهه نخست سال ۲۰۱۷، تعداد گردشگران روسی ورودی به ترکیه ۵۷۱٫۸۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

بر اساس این گزارش، در بازه زمانی ۵ ماهه مورد اشاره، ۹۲۸ هزار و ۳۷۶ گردشگر روس وارد ترکیه شده اند. بعد از روس ها، گردشگران گرجستانی (۸۷۴ هزار و ۹۵۵ نفر) و آلمانی (۸۶۳ هزار و ۵۷۲ نفر) در رتبه های دوم و سوم قرار دارد. در این مدت ۷۷۴ هزار و ۱۰ ایرانی نیز به ترکیه سفر کرده اند که از این نظر چهارمین تعداد بالای گردشگر ورودی به ترکیه را از آن خود کرده اند. گردشگران کشورهای بلغارستان، انگلیس، یونان، آذربایجان، عراق، هلند و یونان نیز در رتبه های بعدی قرار دارند.

همچنین در این مدت بیش از ۱۰۰ هزار سعودی به ترکیه سفر کرده اند.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها