تنور بازار خودرو داغ نشد

۳۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۴  /   /  کد خبر: 59293
تنور بازار خودرو داغ نشد

 

همچنان رکود در بازار خودرو حکم‌فرماست و به گفته نمایشگاه‌داران، رونقی در بازار حس نمی‌شود.

در حالی نخستین‌ماه تابستان رو به پایان است که به نظر می‌رسید با شروع فصل گرم سال، تنور بازار خودرو نیز داغ شود، اما با وجود آغاز سفرهای تابستانی، اما بازار خودرو همچنان یخ‌زده است. به گزارش بازتاب به نقل از خبرآنلاین، این در شرایطی است که طی هفته‌های گذشته شاهد بودیم شورای رقابت دست به افزایش قیمت بعضی از خودروهای داخلی زد؛ اتفاقی که برای فعالان بازار خودرو خوشایند نبود، زیرا معتقد بودند که رونق در بازار در فضای رقابتی قیمت‌گذاری خودرو اتفاق می‌افتد؛ این در حالی است که قیمت‌گذاری بسیاری از خودروها در کشور به‌صورت دستوری انجام می‌شود. براساس تصمیم جدید شورای رقابت، حداکثر افزایش قیمت پراید و تیبا ۱ تا ۱٫۵ درصد و در مورد سمند و پژو ۲٫۵ درصد خواهد بود.

با این وجود، این چهارمین ماه سال ۹۶ است که رکود از بازار خودرو رخت نبسته است. بهار امسال که این بازار درگیر انتخابات و پس از آن، ماه مبارک رمضان بود که کاهش تقاضا به طور ملموس احساس می‌شد. در کل به نظر می‌رسد کاهش قدرت خرید مردم، مهم‌ترین عامل در تمایل آنها برای خرید یا تعویض خودرو باشد.

بنا به این گزارش، در حال حاضر در بازار خودروهای صفر، پراید ۱۳۱ SE با قیمت ۲۰ میلیون و ۹۵۲ هزار تومان، پراید ۱۱۱ SE با قیمت ۲۱ میلیون و ۲۶۶ هزار تومان و پراید ۱۳۲ SE با قیمت ۲۰ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان به فروش می‌رود.

از سوی دیگر، پژوپارس LX هم‌اکنون در بازار ۴۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو۲۰۷ دنده‌ای ۴۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، پژوپارس دوگانه‌سوز ۳۸ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، پژو۲۰۶ تیپ دو ۳۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، پژو۴۰۵ SLX حدود ۳۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و پژو ۴۰۵ GLX حدود ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

در همین حال، تیبا صندق‌دار با قیمت ۲۴ میلیون و ۹۶۸ هزار تومان و تیبا هاچ‌بک با قیمت ۲۷ میلیون و ۴۵۸ تومان در بازار به فروش می‌رسد.

در این میان، در بازار خودرو سمند EF7 LX در حدود ۳۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، سمند SE در حدود ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سمند LX در حدود ۳۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

دنا نیز با قیمت ۴۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و رانا LX با قیمت ۳۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها