گولن اعتراف کرد

۲۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹  /   /  کد خبر: 59001
گولن اعتراف کرد

فتح الله گولن روحانی مخالف دولت اردوغان در گفتگویی اختصاصی با یک خبرگزاری فرانسوی اعتراف کرد با برخی عوامل کودتای سال گذشته ترکیه دیدار داشته است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، گولن در گفتگویی اختصاصی با فرانس ۲۴ اعتراف کرد با یکی از اعضای اصلی کودتای جولای سال گذشته دیدار کرده اما وی تاکید می کند این دیدار با یک طرفدار معنوی، دلیلی بر دست داشتن در کودتا نیست.

گولن در پاسخ به این سوال که آیا نگرانی از بابت تحویل به ترکیه دارد یا نه می گوید بعید می دانم ترامپ یا هر رییس جمهور دیگری در آمریکا اعتبار کشورش را با چنین اقدامی زیر سوال ببرد چرا که تقاضای ترکیه برای تحویل من بسیار غیرمنطقی است.

گولن اعتراف می کند که عادل اوکسوز – که دولت آنکارا وی را یکی از عوامل اصلی کودتا می داند- زمانی شاگرد او بوده و با وی ملاقات کرده است. اوکسوز در شب کودتای سال گذشته در کنار یک نهاد نظامی ترکیه دیده شده بود. وی فوراً بازداشت شد اما بعد توانست آزاد شود. اوکسوز بلافاصله به آمریکا رفت و به نظر می رسد اکنون نزد گولن باشد.

گولن در پایان مصاحبه خود با فرانس ۲۴ تاکید می کند به راه جنبش خود تا رسیدن به دموکراسی واقعی در ترکیه ادامه می دهد. وی می گوید در بیش از ۱۷۰ کشور جهان مدرسه و مسجد دارد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها