کیفیت پخش صدای فیلم‌ها در جشنواره فیلم کوتاه تهران ارتقا می‌یابد

۲۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۶  /   /  کد خبر: 58737
کیفیت پخش صدای فیلم‌ها در جشنواره فیلم کوتاه تهران ارتقا می‌یابد

کیفیت پخش صدای فیلم‌ها در جشنواره فیلم کوتاه تهران با همکاری جمعی از صداگذاران و صدابرداران فعال در حوزه فیلم کوتاه و ستاد برگزاری سی وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، ارتقا می‌یابد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز چهارشنبه آرش قاسمی، حسین قورچیان، مسیح سراج و سامان شهامت به نمایندگی از صداگذاران و صدابرداران حوزه فیلم کوتاه در نشستی با حضور آرش رصافی، معاون تولید و پشتیبانی فنی و سیامک سلیمانی، کارشناس فنی انجمن سینمای جوانان ایران در خصوص ارتقای فنی نمایش فیلم‌های جشنواره فیلم کوتاه تهران به بحث و تبادل نظر شد.
مقرر شد در جهت ارتقای سطح کیفی نمایش فیلم‌ها و نیز ارتقای فنی جشنواره، تمام آثاری که صداگذاری آن‌ها در قالب فرمت دالبی ٥,١ صورت گرفته است با همان شرایط صوتی در جشنواره فیلم کوتاه تهران به نمایش درآیند.
بر اساس اعلام انجمن سینمای جوانان ایران،این تفاهم، نماینده‌ای از این جمع در جریان آماده‌سازی فنی فیلم‌های راه‌یافته به بخش مسابقه جشنواره در کنار تیم فنی حضور خواهد داشت تا بر روند کیفی آماده‌سازی فیلم‌ها نظارت و همکاری داشته باشد.
پیش از این به دلیل مشکلات فنی، فیلم‌های کوتاه در جشنواره‌های داخلی اغلب با صدای استریو نمایش داده می‌شدند. همچنین فیلم‌های کوتاهی که به شیوه استریو صداگذاری شده‌اند نیز در پی این ارتقاء کیفیت با صدای فراگیر (Surround) اکران خواهند شد.
سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ٢٥ تا ٣٠ مهرماه در پردیس سینمایی چارسو برگزار خواهد شد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها