رشد بیش از ۲ برابری آموزش های مهارتی در جهان طی سال های اخیر

۲۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۹  /   /  کد خبر: 58653
رشد بیش از ۲ برابری آموزش های مهارتی در جهان طی سال های اخیر

معاون آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای با بیان این که آموزش های مهارتی می تواند افراد را برای حضور در بازار کار آماده کند گفت: آموزش های مهارت در جهان از ۱۸درصد در سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ میلادی به ۴۲ درصد در سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ افزایش یافته است.

به گزارش تسنیم، سید علی موسی، معاون آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با حضور در گردهمایی سفیران مهارت آموزی بازنشستگان کشوری با اشاره به اینکه آموزش های مهارت برای همه کشورها لازم است گفت: آموزش های مهارت می تواند نرخ بیکاری را کاهش دهد، مهارت ها را بروز رسانی کند، دستیابی به اهداف سند چشم انداز و اسناد بین المللی را فراهم کند و در نهایت موجب توسعه همه جانبه و رشد پایدار می شود.

معاون آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور رویکرد توسعه پایدار را هماهنگی مشاغل با حفظ محیط زیست دانست و ضرورت های آموزشی، اجتماعی فناوری و اقتصادی را لازمه مهارت آموزی برشمرد. فرد بازنشسته پس از بازنشستگی می تواند به افول برسد یا آن را مرحله ای برای حرکت بعدی خود در زندگی بداند.

معاون آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تاکید کرد: بازنشستگان باید از تجارب خود برای نقطه شروع حرکت های بعدی استفاده کنند.آموزش های مهارتی پلی است که می تواند افراد را برای حضور در بازار کار یا شروع یک فعالیت اقتصادی آماده کند. آموزش های مهارتی باید سفارش پذیر شوند، این به معنای منطبق کردن آموزش ها با نیازهای بازار کار است.

موسوی نهادهایی که می توانند تامین کننده مالی برای فعالیت اقتصادی باشند را صندوق کارآفرینی امید، بانک های توسعه تعاون و رفاه، موسسات مالی و سایر بانک ها عنوان کرد. آموزش های مهارت از سوی بخش های دولتی و خصوصی، جوار دانشگاه، پایگاه های روستایی و عشایری، آموزش های مجازی و شبیه سازی ها انجام شود.

وی گفت: آموزش های مهارت می تواند موجب افزایش بهره وری و اثربخشی شود. توسعه پایدار به انسان های توسعه یافته نیاز دارد و انسان توسعه یافته کسی است که بتواند به اشتغال کمک کند و کسی می تواند به اشتغال کمک کند که مهارت انجام کار را داشته داشته باشد.آموزش های مهارت در جهان از ۱۸درصد در سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ میلادی به ۴۲ درصد در سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ افزایش یافته است.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها