سهام ذوب آهن ۱۱ مرداد بار دیگر در فرابورس عرضه می شود

۲۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۱  /   /  کد خبر: 58456
سهام ذوب آهن ۱۱ مرداد بار دیگر در فرابورس عرضه می شود

سازمان خصوصی سازی قصد دارد ۱۱ مرداد ماه بار دیگر ۱۶٫۷۵ درصد از سهام ذوب آهن را به وکالت از صندوق بازنشستگی فولاد را در فرابورس عرضه کند.
[سهام ذوب آهن ۱۱ مرداد بار دیگر در فرابورس عرضه می شود]

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، سهام صندوق بازنشستگی فولاد در ذوب آهن اصفهان شامل بیش از ۵ میلیارد و ۵۵۶ میلیون سهم به قیمت پایه هر سهم ۸۵۰ ریال دهم تیرماه در فرابورس عرضه شد اما خریداری نداشت.
کل مبلغ این واگذاری چهار هزار و ۷۲۲ میلیارد ریال بود اما بازار سرمایه با قیمت پیشنهادی فروشنده همراه نشد و قیمت های پیشنهادی در محدود ۷۵۰ ریال مطرح شد و از این رو این سهام که به شکل بلوکی عرضه شده بود، خریدار نداشت.
اکنون سازمان خصوصی با کسب نظر فروشنده اصلی این سهام بلوکی یعنی صندوق بازنشستگی فولاد، آن را به قیمت چهار هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال برای عرضه مجدد آماده کرده است تا قیمت آن به محدوده مورد نظر بازار (حدود ۷۴۱ ریال به ازای هر سهم) برسد.
صندوق بازنشستگی فولاد قصد دارد ۲۰ درصد قیمت این سهام به طور نقدی و بقیه در اقساط سه ساله از خریدار دریافت کند.
نماد معاملاتی ذوب آهن اصفهان در مهر سال ۹۰ در بازار دوم فرابورس درج شد و معاملات آن از بهمن ماه همان سال کلید خورد.
طی سال های گذشته تاکنون در چند نوبت بخشی از سهم دولت در شرکت ذوب آهن در فرابورس عرضه شده و به فروش رفته است.
این شرکت که نخستین و بزرگترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران به شمار می رود، در سال ۱۳۴۴ پایه گذاری شد.
اکنون ۵۶ درصد سهام این شرکت در اختیار تامین اجتماعی است و موسسه ‌صندوق ‌حمایت ‌و بازنشستگی‌ کارکنان فولاد ۱۶٫۷۴ درصد سهام آن را در اختیار دارد و بقیه سهام آن در اختیار شرکت سرمایه گذاری فرهنگیان، سازمان خصوصی سازی و سایر سهامداران است.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها