جدیدترین اخبار
7 مرداد 1398 ساعت 10:10 فرهنگی و هنری کد خبر :581886

«ستاره‌ساز» بساط دلالی در فوتبال را برمی‌چیند/ تکذیب درآمد نجومی

جواد فرحانی تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی «ستاره‌ساز» ضمن پاسخ به برخی انتقادات و حواشی درباره فصل نخست این برنامه از جزییات برنامه‌ریزی برای ساخت فصل دوم آن خبر داد.

فصل اول برنامه «ستاره‌ساز» که از شبکه سه سیما روی آنتن می‌رفت و استعدادیابی نوجوانان در حوزه فوتبال و رقابت‌های فوتبالی بود هفته گذشته با برگزاری فینال و اهدای ۱۰۰ میلیون تومان به نفر اول به پایان رسید. خداداد عزیزی، ادموند بزیک، فیروز کریمی و مجتبی جباری داوران و مربیانی بودند که در این برنامه به نوجوانان آموزش می‌دادند و حضورشان با حاشیه‌هایی هم در ابتدا مواجه شد. برنامه اما با استقبال زیادی از طرف نوجوانان مواجه شد و شرکت کننده‌های زیادی از شهرها و روستاهای کشور در این برنامه حضور یافتند.

با پایان فصل اول برنامه، جواد فرحانی تهیه‌کننده «ستاره ساز» از ثبت نام حدود ۲۰۰ هزار نفر برای فصل دوم خبر داد و اینکه به زودی کار پیگیری ثبت نام و پیش تولید را شروع خواهند کرد و توضیحاتی هم درباره حواشی فصل اول این برنامه داد.

ثبت‌نام ۲۰۰ هزارنفر برای فصل دوم

فرحانی درباره شروع فصل دوم برنامه و اینکه چه تغییراتی خواهد داشت بیان کرد: فصل دوم «ستاره‌ساز» نیز با همین روند پیش خواهد رفت و شرکت‌کننده‌ها از شهرستان‌ها و روستاها انتخاب می‌شوند.

وی با اشاره به ثبت‌نام اولیه شرکت‌کننده‌ها در فصل دوم با توجه به اینکه هفته گذشته آخرین قسمت از فصل اول برنامه پخش شد، توضیح داد: با توجه به اینکه ۲۰۰ هزار ثبت نام برای حضور در فصل دوم برنامه داشته‌ایم و با کمی فاصله زمانی، فصل دوم را تولید خواهیم کرد. حدود ۲۰۰ هزار ثبت نام رقم عجیبی است، از این میان، حدود ۱۰۰ هزار نفر ثبت نام را تکمیل کردند و بر این اساس از چند روز دیگر کار بازبینی‌ها شروع می‌شود.

فرحانی در واکنش به ترکیب داوران برنامه و اینکه تغییری در فصل جدید خواهند داشت یا خیر نیز توضیح داد: تا این لحظه ترکیب داوران عوض نخواهد شد.

واقعیت فوتبال را نمایش دادیم

وی درباره حاشیه‌هایی که یکی دو بار در طول رقابت‌ها ایجاد شد، گفت: ذات فوتبال همین است و اگر می‌خواستیم در رقابت دست ببریم، باید همه چیز را گل و بلبل نشان دهیم. فوتبال ورزش مهم و عجیب و غریبی است و ما خواستیم به ذات فوتبال وفادار باشیم و خود واقعیت‌ها را نشان دهیم. با این حال در آن رقابت هم بعد از چند برنامه داوران توضیح دادند که اخلاق چقدر اهمیت دارد و همان کسیکه بداخلاقی کرد در رقابتی دیگر حذف شد.

ذات فوتبال همین است و اگر می‌خواستیم در رقابت دست ببریم، باید همه چیز را گل و بلبل نشان دهیم. فوتبال ورزش مهم و عجیب و غریبی است و ما خواستیم به ذات فوتبال وفادار باشیم.
این تهیه‌کننده برنامه‌های تلویزیونی با اشاره به یک ویژگی مهم «ستاره ساز» تاکید کرد: خیلی‌ها به این قضیه توجه ندارند که ما در این سال‌ها هیچ وقت برای بچه‌های ۱۰ تا ۱۲ ساله برنامه تلویزیونی جدی و حرفه‌ای نداشته‌ایم. برنامه‌ای که از چنین استودیویی برخودار باشد و با این پروداکشن و نیرو و… با یک تیم حرفه‌ای مشغول به کار شد. داوران ما هم همه جزو کسانی بودند که به‌عنوان حرفه‌ای‌های این حوزه مطرح بودند و از اول انتخاب ما همین داوران بود.

شرکت‌کنندگانی که وارد لیگ برتر شدند

فرحانی همچنین با اشاره به خروجی مسابقه ستاره‌ساز و نتیجه‌ای که برای شرکت‌کننده‌ها داشته هم بیان کرد: چند نفر از این بچه‌ها از طریق همین برنامه وارد تیم‌های حرفه‌ای لیگ برتر شدند تیم‌هایی مثل استقلال و سایپا و باقی بچه‌ها هم پیشنهادهای خوبی داشتند. تلویزیون با «ستاره ساز» توانست به قشر عظیمی از نوجوانان نگاه کند و آنها را مورد توجه قرار دهد. نوجوانانی که بزرگترین آن‌ها حدود ۱۵ یا ۱۶ سال داشتند و این بچه‌ها توسط باشگاه‌های مختلف فوتبال رصد شدند.

تهیه‌کننده «ستاره ساز» با اشاره به طول مدتی که شرکت‌کننده‌های شهرستانی و یا دیگر شرکت‌کننده‌ها باید با برنامه همراه شوند، بیان کرد: بچه‌های که به فینال رسیده‌اند ۶ ماه با ما هستند چون در این مدت باید تمرین‌های زیادی داشته باشند اما در فصل جدید ممکن است این زمان به ۴ ماه برسد و سعی می‌کنیم در همین مدتی که با ما هستند اردوهای خارج از استودیو هم برایشان برگزار کنیم.

اردوهای خارج از استودیو در فصل جدید

تهیه‌کننده ستاره‌ساز درباره دیگر رویکردهایی که بناست در فصل جدید برنامه به کار گرفته شود، اظهار کرد: ما حتماً در این فصل از برنامه برای بچه‌ها، اردوهای خارج از استودیو برگزار می‌کنیم. در این فصل هم قرار بود اردوی شمال و کیش داشته باشیم که نشد برگزار شود.

به زعم من هدف حاشیه سازانی که تا به امروز از راه دلالی در ورزش و خط دهی به رسانه‌ها پول‌های هنگفتی به جیب زده‌اند، ضربه به برنامه‌ای است که مسیر درست استعدادیابی را به قاب تلویزیون آورده است
وی درباره اسپانسر برنامه نیز گفت: در مقطعی اسپانسر داشتیم بعد مدل اسپانسرینگ عوض شد و ما هم به مشکل برخوردیم ولی درنهایت رفع شد و ان شاءالله حل خواهد شد.

فرحانی همچنین در واکنش به اتهاماتی که از سوی برخی به برنامه وارد می‌شود، گفت: معتقدم نقد دلسوزانه با اتهام و شایعه پراکنی متفاوت است. طبعاً هر برنامه‌ای آن هم در فاز نخست و فتح باب، اشکالاتی دارد اما گاهی اتهاماتی می‌شنویم که تعجب برانگیز است.

وی ادامه داد: ایجاد حواشی و ابهامات در رسانه‌ها توسط افرادی که از سوی تیم برنامه، پذیرفته نشدند و یا کنار گذاشته شدند پذیرفتنی نیست؛ آن هم علیه برنامه‌ای که به گواه کارشناسان و پیشکسوتان در عرصه تربیت استعداد، اتفاق مهم و رو به جلویی بوده است. به زعم من هدف حاشیه سازانی که تا به امروز از راه دلالی در ورزش و خط دهی به رسانه‌ها پول‌های هنگفتی به جیب زده‌اند، ضربه به برنامه‌ای است که مسیر درست استعدادیابی را به قاب تلویزیون آورده است.

«ستاره‌ساز» بساط دلالان و پول‌های کثیف را برمی‌چیند

به گزارش مهر، تهیه‌کننده «ستاره ساز» با دعوت منتقدان به ارزیابی ستاره‌های این برنامه گفت: عرصه برنامه‌سازی استعدادیابی، عرصه شفافی است. همه مخاطبان، شرکت‌کنندگان راه یافته به این برنامه را دیدند و می‌توانند سطح آن‌ها را قضاوت کنند. امروز هم شاهدید از باشگاه‌های معتبر داخلی متقاضی ستاره‌های برتر این برنامه هستند. بنده اتفاقاً بر این عقیده ام در صورت حمایت از سمت باشگاه‌ها و متولیان امر در فدراسیون فوتبال، «ستاره ساز» بساط دلالان و پول‌های کثیف را خواهد چید.

فرحانی افزود: «ستاره‌ساز» برنامه‌سازی فوتبالی را از تک قطبی بودن خارج کرد. سال‌ها بود که برنامه‌های فوتبالی صرفاً و منحصراً در اختیار برنامه‌های خبری- تحلیلی قرار داشت. اما امروز این سد شکسته شده و هرکس مدعی است می‌تواند وارد این رقابت شود.

وی در پایان در خصوص شایعه‌های منتشر شده مبنی‌بر دستمزد میلیاردی تیم داوری و مربیان این برنامه نیز گفت: برخی شایعاتی درخصوص درآمدهای نجومی به عوامل برنامه نسبت می‌دهند که اساساً کذب است. این در حالیست که همه عوامل محترم برنامه «ستاره ساز» علی‌رغم سختی‌هایی که بخاطر تغییر اسپانسر برنامه و شرایط سخت اقتصادی متحمل شدیم، مجدانه و فداکارانه پای این برنامه ایستادند و برای به ثمر رسیدن آن تلاش کردند.

Ad

Ad

روی خط خبر

 • کاهش فاصله حرکت قطارها درخطوط درون شهري متروي تهران
 • جابجایی ٤٥ هزار تماشاگر دربی با مترو
 • برگزاری داربی 90 تهران در امنیت کامل
 • استقرار پلیس در ۱۳ گمرک‌ ‌کشور ‌تا پایان سال
 • دیدار رئیس رسانه ملی با عصر جدیدی ها
 • سیب‌زمینی تراریخته اوایل سال آینده مجوز می‌گیرد
 • بازدید معاون وزیر کشور از خط ۶ مترو در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید
 • رییس پلیس تهران بزرگ ارتقا درجه گرفت
 • ماجرای قتل مشکوک یک رمان‌نویس
 • ارائه مشاوره حقوقی رایگان به شهروندان در فرهنگسراهای تهران
 • نیویورک‌تایمز ادعای ترامپ درباره ناسا و ایران را رد کرد
 • بازنگری در قانون اساسی کره شمالی؛ تقویت مجدد جایگاه «کیم»
 • تایید ۳۰۰۰ شرکت حمل و نقل برای سرویس دانش‌آموزی
 • نرخ طلا، سکه و ارز در بازار امروز ۳۱ شهریور ۹۸
 • نرخ خودرو در بازار امروز یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸
 • برگزاری نمایشگاه آثار موزه باستان‌شناسی اسپانیا در موزه ملی ایران
 • نرخ ارز در بازار امروز ۳۱ شهریور ۹۸
 • ضرورت بازآفرینی و بهبود وضعیت معابر پیاده رو
 • تعهد چند شرکت‌ بزرگ به کاهش انتشار گازهای آلاینده
 • دومین جلسه محاکمه شبنم نعمت زاده آغاز شد
 • ثبت نام بیش از ۸۰۰ هزار نفر در سامانه سماح
 • یارانه 400 هزار تومانی شهرداری به تاکسی‌های پایتخت
 • وثیقه خروج از کشور برای مشمولان حذف شد
 • تحریم بانک مرکزی ایران چه معنایی برای مردم دارد؟
 • نامگذاری دومین روز از هفته دفاع مقدس به نام روز “سرباز”
 • یارانه ۴۰۰ هزار تومان شهرداری برای تعویض کاتالیست‌های فرسوده تاکسی‌ها
 • باید از فضای بی‌اعتمادی ایجاد شده در منطقه نسبت به آمریکا، برای ایجاد گفتمانی تعاملی بهره بگیریم
 • زیباکلام: برخی اصولگرایان چنان به اوضاع انتقاد می کنند که گویی تا دیروز در سوییس زندگی کرده اند
 • رئیس دیوان عالی کشور در مورد نقض در حكم اعدام نجفی: شايد قتل غیرعمد محسوب شود
 • پلوسی: تصمیم ترامپ برای اعزام نیروی بیشتر به خاورمیانه، دور زدن کنگره و هر دو حزب آمریکاست