بندرگاه جزیره هندورابی به افتتاح رسید

۲۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۱  /   /  کد خبر: 57838
بندرگاه جزیره هندورابی به افتتاح رسید

بندرگاه جزیره هندورابی با حضور معاون رییس جمهوری به افتتاح رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، دقایقی پیش بندرگاه جزیره هندورابی (یکی از جزایر اطراف کیش) با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی مناطق آزاد به بهره برداری رسید.

این بندر تدارکاتی و مسافری دارای یک بازوی اصلی به طول هزار و ۳۰ متر و عرض ۱۰ متر و یک بازوی فرعی به طول ۳۴۰ متر و عرض ۸ متر است.

فاصله دهانه دو بازو از یکدیگر ۴۲۰ متر و عرض دهانه ورودی ۱۲۰ متر با عمق ۱۰ متر و قطر چرخش ۳۰۰ متر است.

مساحت دایک استحصالی ۴٫۲ هکتار و ارتفاع تاج آن از سطح دریا ۶٫۵ متراست .

با ویژگی های موجود در این بندر، شناور طرح ، مسافری کروز با طول ۱۵۰ متر امکان پهلوگیری در این بندر را دارند و یک پست اسکله شناور برای ظرفیت ۴۰۰ هزار مسافر در سال در نظر گرفته شده است .

بندر هندورابی دارای پایانه مسافری با ظرفیت پذیرش سالانه ۴۰۰ هزار مسافر است که در شرایط کنونی به گردشگران خدمات ارائه می دهد .

برای ساخت بندر هندورابی نیاز به جابه جایی مرجان های منطقه بود که سال گذشته در اردیبهشت ماه ۹۴ با رعایت مسائل زیست محیطی انجام گرفت که طی عملیاتی و برای اجرای موج شکن ها ۶۰ هزار قطعه مرجان جابه جا شد که ۵۰ هزار قطعه آن در زیر موج شکن و ۱۰ هزار قطعه نیز در پشت دایک ساحلی قرار داشتند .

جزیره هندورابی از توابع بخش کیش شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان واقع در جنوب ایران و در حد فاصل بین دو جزیره کیش و لاوان قرار گرفته‌است.جزیره هندورابی با ۲۲٫۸ کیلومتر مربع مساحت، در فاصله ۳۲۵ کیلومتری بندر عباس و ۱۳۳ کیلومتری بندر لنگه قرار دارد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها