کدام کشور بیشترین تعداد مهاجرت‌کننده را دارد؟

۲۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۵  /   /  کد خبر: 56038
کدام کشور بیشترین تعداد مهاجرت‌کننده را دارد؟

سازمان ملل گزارش جدیدی در خصوص کشورهایی که بیشتر ساکنان آنها قصد مهاجرت دارند، منتشر کرد.

به گزارش بازتاب به نقل اکونومیک تایمز، «سازمان بین المللی مهاجرت» که وابسته به سازمان ملل است در گزارش خود به نام «محاسبه مهاجرت های جهانی سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵» نوشته است: ۱٫۳ درصد از جمعیت افراد بالغ در سطح جهان (معادل ۶۶ میلیون نفر) اعلام کرده اند که قصد دارند تا ۱۲ ماه آینده به طور دائمی مهاجرت کنند.

همچنین بر اساس این گزارش، هند دومین کشوری است که بیشترین تعداد افراد بالغ را داراست که قصد دارند به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. بیشتر این افراد هم کشورهای آمریکا و انگلیس را به عنوان مقاصد خود برای مهاجرت انتخاب کرده اند.

مقاصدی که در میان مردم هند طرفداران زیادی دارد به ترتیب آمریکا، انگلیس، عربستان سعودی، فرانسه، کانادا، آلمان و آفریقای جنوبی است. بر اساس گزارش این سازمان، نیمی از افرادی که قصد مهاجرت از کشور خود را دارند فقط در ۲۰ کشور زندگی می کنند.

نیجریه نخستین کشوری است که بیشتر افراد بالغ آن قصد مهاجرت دارند. هند، کنگو، سودان، بنگلادش و چین به ترتیب در جایگاه های دوم تا ششم قرار دارند.

در نیجریه ۵٫۱ میلیون نفر از جمعیت آن قصد مهاجرت دارند. این درحالیست که در هند ۴٫۸ میلیون نفر از جمعیت آن قصد دارند به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. این رقم برای کنگو ۴٫۱ میلیون نفر و برای چین و بنگلادش با هم ۲٫۷ میلیون نفر است.

نتایج این پژوهش بر اساس داده های مؤسسه گالوپ بدست آمده است. سازمان بین المللی مهاجرت یک سازمان دولتی است که در سپتامبر ۲۰۱۶ به عنوان یک سازمان مرتبط با سازمان ملل ثبت شد.

باشگاه خبرنگاران

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها