ترامپ: اگر قطر ما را نخواهد، ۱۰ کشور دیگر می خواهند!

۲۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۱  /   /  کد خبر: 55634
ترامپ: اگر قطر ما را نخواهد، ۱۰ کشور دیگر می خواهند!

دونالد ترامپ، ادعا کرد در صورتی که ناچار شود نیروهای آمریکا را از قطر خارج کند، ۱۰ کشور دیگر حاضرند پذیرای این نیروها باشند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در گفت وگو با شبکه خبری CBN گفت: روابط ما با قطر خوب است و ما پایگاه هوایی خود را در این کشور و با وجود محاصره اقتصادی و سیاسی دوحه از سوی همسایگانش در حوزه خلیج فارس حفظ می‌کنیم.

ترامپ با اشاره به تنش حاکم بر روابط کشورهای عربستان، امارات، بحرین و مصر با قطر، دربارۀ ۱۰ هزار نیروی آمریکایی که در پایگاه هوایی العدید در قطر مستقر هستند، گفت: ۱۰ کشور هستند که آماده‌اند جایگزین این پایگاه هوایی در قطر شوند اما ما با این پایگاه هوایی مشکلی نداریم و در آن می‌مانیم. ما ارتباط خوبی با دوحه داریم. اگر هم مجبور باشیم این پایگاه هوایی را ترک کنیم، ۱۰ کشور داریم که آماده‌اند تا نیروهای ما را میزبانی کنند، و باور کنید که خودشان حاضرند هزینه آن را متحمل شوند.

رئیس جمهور آمریکا خاطر نشان کرد: من در عربستان سخنرانی کردم. من گفتم که ما باید تامین مالی برای حمایت از تروریسم را متوقف کنیم. قطر به عنوان تامین کننده مالی و حامی مالی تروریسم شناخته شده است.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها