در منطقه حفاظت شده تانزانیا رخ داد

ماده شیر به توله پلنگ شیر داد!

۲۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۳  /   /  کد خبر: 55570

در اتفاقی نادر در دنیای وحش حیوانات یک ماده شیر به یک توله پلنگ شیر داد.

این عکس که در منطقه حفاظت شده انگرون‌گرو تانزانیا گرفته شده نخستین عکسی است که شیردادن یک ماده شیر به توله حیوانی از یک گونه دیگر را نشان می‌دهد؛ رویدادی که به گفته ناظران بسیار نادر است.

بر اساس گزارش وب‌سایت نشنال جئوگرافی، یکی از گردشگران که در این منطقه حفاظت شده حضور داشت شیر ماده پنج ساله را دید که به توله پلنگ ۱۴ روزه شیر می‌دهد.

طبق این گزارش، ماده شیر پنج ساله که در عکس هم قلاده مکان یاب او دیده می‌شود تحت محافظت سازمان غیردولتی کوپ لاین، قرار دارد و در اواخر ماه ژوئن گذشته (حدود دو هفته پیش) ۳ توله شیر به دنیا آورده است.

رئیس انجمن غیردولتی پنترا که به حفاظت از گربه‌های وحشی بزرگ چون پلنگ و یوز می‌پردازد می‌گوید:”چنین رویدادی بسیار نادر است.”

وی افزود:’این اتفاقی نیست که من تا به حالا با آن روبرو شده باشم یا از کسی شنیده باشم؛ ما مواردی را داشته‌ایم که یک ماده شیر به توله‌های یک شیر دیگر هم شیر داده است اما این که توله یک گونه دیگر را زیر پستانش بگیرد تاکنون سابقه نداشته است.”

این توله پلنگ دقیقا هم سن توله‌های این ماده شیر است که دو هفته پیش به دنیا آمده‌اند.

هنوز مشخص نیست که آیا این ماده شیر او را به فرزندخواندگی خواهد پذیرفت یا خیر.

به طور معمول یک ماده شیر اگر توله‌های یک پلنگ را ببیند آنها را می‌کشد چرا که پلنگ‌ها و شیرها بر سر قلمرو با هم رقابت می‌کنند.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها