تار آویخته بر دیوار روی صحنه رفت

۲۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۱  /   /  کد خبر: 55548
تار آویخته بر دیوار روی صحنه رفت

پرفورمنس تار و دیوار به آهنگسازی پیمان خازنی و کارگردانی رضا موسوی شب گذشته در تالار رودکی اجرا شد.

به گزارش ایلنا، دقایقی بعد از ساعت ۹ جمعه شب بیست و سوم تیرماه ۹۶ علاقمندان موسیقی تجربی وارد تالار رودکی شدند. اما این بار حضوری متفاوت داشتند چراکه همزمان با ورود مخاطبان و البته لحظه‌ای قبل از ورودشان، موسیقی با تکنوازی خازنی در دل تاریکی آغاز شده بود و این حسن مطلعی بود بر یک روند مطلوب.

نور صحنه به تدریج افزایش یافت و از میان سازه‌های سفید روی صحنه مردی سفید پوش به موسیقی پیوست و اندک اندک به موازات بداهه‌نوازی پیمان خازنی رشته‌های شش تایی بافت و از دل آنها عبور کرد و رقصید تا نمادی از تار و انسان را به نمایش گذاشته باشد.

پایان این قطعه به آغاز قطعه‌ی بعدی پیوند خورد که مصادف شد با ورود نوازنده‌ی فلوت (ارغوان منتظری) و هلیا محمد ولی (نوازنده‌ی ویلن) و نوازندگان دیگری که در محاق بودند اما در روند خلق موسیقی حرکت داشتند. موسیقی با نمایش انیمیشن‌هایی آرام به کارش ادامه داد و به تدریج با ترفندهای کارگردان، نوازندگان دیگر ازجمله کوروش کشاورز (ویلنسل)، امیرحسین محمدخانی (ابوا)، پیام سوری (پیانو) و شایان یزدی‌زاده (سازهای کوبه‌ای) به جمع دیده‌شدگان پیوستند. پریسا دلفانی نیز عهده‌دار سلوی سوپرانوی تار و دیوار بود که اجرایش با تشویق حاضران در سالن مواجه شد.

از نکات جذاب این اجرا پوشش سراسر سفید همه عوامل روی صحنه و حتا دکور بود‌.

هماهنگی موسیقی و تصاویر انیمیشنی در کنار بافت رنگ سفید و رگه‌های سیاه به این پرفورمنس حال و هوایی سانتی مانتال داده بود که از تشویق‌های طولانی می‌شد فهمید که این پرفورمنس موفق اجرا شده است.

در پایان پیمان خازنی از زحمات شبانه‌روزی تمام عوامل تار دیوار گفت و از آنها تشکر کرد و با دعوت از تمامی عوامل خواست روی صحنه بیایند تا در مقابل مردم از همه تشکر کرده باشد.

در نهایت از زحمات و همکاری‌های فراوان معصومه سهرابی( مدیر تالار رودکی) قدردانی شد.

در این برنامه؛ محمدعلی بهمنی، حمید اسفندیاری، مسعود فروتن، پری ملکی، منصور ضابطیان، احسان خازنی، سحر محمدی، هانیه قلی بیکیان، معصومه کریمی، رامین بهنا، هادی فیض آبادی، حمید خوانساری، غلامحسین شاه علی و نمایندگانی از سفارت استرالیا و کرواسی حضور داشتند.

در این اجرا؛ رضا موسوی کارگردان، ساناز رییسی ایده پرداز، فرزام شکاری مدیر اجرایی، نگین شکیبا دستیارکارگردان، علی کوزه گر طراح نور، امیر حسبن سیار و محمد حسین کوزه گر دستیاران نور، سروش کریمی نژاد پرفورمر، مصطفی طباطبایی دکور، هادی بادپا دستیار دکور، مریم اقبالی، محمدعلی پاکدست، منا تعظیمی اجرای قطعه ی عروسکی، علی جوان، شروین عقیلی پخش تصاویر، حسن کریم زاده گرافیک، سارا حدادی تبلیغات مجازی، فایضه کامیاب طراح لباس، جاوید علی پور عکس و فیلم بودند‌.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها