جدیدترین اخبار
21 خرداد 1398 ساعت 15:44 ورزشی کد خبر :555162

فدراسیون هندبال مشکل مالیاتی دارد

رئیس فدراسیون هندبال تاکید کرد که این فدراسیون با بدهی مالیاتی مواجه است.

نشست خبری علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال به همراه کادر مدیریتی ظهر امروز سه شنبه ۲۱ خردادماه در محل این فدراسیون برگزار شد.

پاکدل در همان ابتدای جلسه بعد از ارائه توضیحاتی با عذرخواهی از رسانه ها به دلیل ورود نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی و بازدید وی از اردوی تیم ملی، نشست خبری را ترک و دقایقی بعد مجدداً به سالن بازگشت.

وی در ابتدای صحبت های خود با بیان اینکه هدف ما استعداد یابی است و تیم قدرتمندی را برای توسعه این بخش آماده کرده ایم، گفت: ما با قدرت به این مسئله ورود کردیم چرا که بحث استعداد یابی برای ما بسیار اهمیت دارد. ما قصد داریم نظارت کامل در برنامه های استعداد یابی داشته باشیم و این مسئله در اولویت است.

پاکدل در خصوص حضور لژیونرها دراردوهای تیم ملی گفت: هیچ چیزی برای ما مهمتر از به اهتزاز درآمدن پرچم مقدس کشورمان در عرصه های آسیایی و جهانی نیست. لژیونر ها در سالهای قبل زحمات زیادی برای تیم ملی کشیدند. هندبال برای آنها هزینه کرده و سرمایه گذاری خوبی روی آنها شده است. ما ارتباط خوبی با آنها داریم و قصد داریم از تمام ظرفیت آنها استفاده کنیم. بعضی از این نفرات، فصل سختی را در اروپا داشته اند. یک عده به اردوی دوم اضافه شدند اما برخی نیز مصدوم هستند. ما روز گذشته با آنها جلسه داشتیم و صحبت های آنها را شنیدیم. مدارک پزشکی خود را ارائه کردند و قرار است از اردوی بعد که تقریباً یک ماه بعد است تمام این نفرات به تیم اضافه شوند.

وی ادامه داد: تنها سعید برخورداری لژیونر هندبال کشورمان به فدراسیون نامه زده که دیگر نمی خواهد در عرصه ملی بازی کند و می خواهد در بخش باشگاهی فعالیت کند.

رئیس فدراسیون هندبال پیرامون وضعیت مصدومیت بازیکنان لژیونری خاطرنشان کرد: ما هر کاری که نیاز باشد انجام می دهیم تا به اردوهای بعدی برسند اما حضور در مراحل بعدی و تیم ملی با نظر سرمربی تیم ملی است. هر کسی بهتر باشد و آماده تر باشد در اولویت اردوهاست.

پاکدل در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا قصد دارید مربی خارجی بیاورید یا خیر؟ گفت: حضور مربی خارجی از سوی وزارت ورزش ضوابطی دارد. هر مربی ای که وارد کشور می شود باید چند مسیر را طی کند. در شرایط فعلی کشور اعتقاد دارم باید از ظرفیت مربیان داخلی استفاده کنید و آنها می توانند همان کاری را که مربیا ن خارجی انجام می دهند را انجام دهند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص فسخ قرارداد با یکی از مربیان خارجی هندبال نیز اظهار داشت: با وزارت ورزش هماهنگی ها را انجام دادیم و با مربی خارجی صحبت کردیم تا قراردادش را فسخ کنیم. قرارداد این مربی تا پایان سال قبل بوده و طبق توافق تمام حق و حقوق وی را پرداخت کردیم. البته در مفاد قرارداد وی حضور در تیم های نوجوانان و جوانان نیز قید شده بود که هیچ اردویی در این بخش نداشتیم.

رئیس فدراسیون هندبال پیرامون تعیین تکلیف سرپرست دبیری و انتصاب نفرات جدید در کادر مدیریتی اش نیز خاطرنشان کرد: مبنایی برای تغییر سرپرست دبیری نداریم و با وی همکاری می کنیم. در بحث هیئت رئیسه نیز به همین شکل با آنان همکاری می کنیم.

پاکدل ادامه داد: در بحث بانوان نایب رئیس بانوان و در بخش روابط عمومی مسئول جدید آن منتصب شدند. ما در بحث بانوان، پیشنهادات زیادی داشتیم اما علیرغم دریافت این پیشنهادات تشخیص بر این دادیم که از حضور یک نیروی جوان هندبالی استفاده شود. یکی از مسئولیت های مهم ما بحث کمیته استعداد یابی بود که آقای خوشنویس مسئولیت این کار را برعهده گرفتند و ایشان جوان تحصیل کرده و خوبی هستند و قطعاً اعتقاد دارم می توانیم به مراحل خوبی در این بخش برسیم. اعتقاد بر این دارم که باید از نیروهای جوان و تحصیل کرده در ترکیب کادر اداری خود استفاده کنم.

وی در خصوص بدهی ها افزود: هنوز از جام ریاست جمهوری بدهی های زیادی برای ما مانده است و سایه اش بر روی فدراسیون است. این داستان ادامه دارد و در این خصوص در دادگاهی در مشهد حضور یافتم. بخشی از بدهی ها مربوط به حق و حقوق داوران بوده که این مبلغ پرداخت شده است و بخش اندکی از آن نیز مانده که به زودی پرداخت می شود. مهمترین مشکل ما این است که از سال ۹۱ تا ۹۴ اظهار نامه مالیاتی فدراسیون تکمیل نشده و مبلغ سه میلیارد تومان اصل مالیات به همراه جریمه آن برای ما منظور شده است. این مسئله اتفاق بدی است و مشکلی بزرگ. هرچند وزارت ورزش در حال حل این مسئله است اما مشکل حل نشده و به نتیجه نرسیدیم. ما در تلاشیم خارج از مسیر وزارت ورزش این مسئله را حل کنیم و امیدواریم این اتفاق بیفتد. چرا که این مسئله می تواند برای ما یا حتی برخی از فدراسیون ها چالش ایجاد کند.

پاکدل در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر مشکلات لیگ برتر در فصل گذشته تأکید کرد: ما در اکثر رشته های سالنی شاهد تنش هستیم و این مسئله مختص هندبال نیست. تمام برنامه ریزی های ما این است که دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم. تمهیدات امسال شدید تر خواهد بود. مسائل اخلاقی و انضباطی خط قرمز ما خواهد بود. با مدیران باشگاه ها و استان ها صحبت کردیم و هیچ گونه اغماضی در این خصوص نخواهیم داشت.

در ادامه نشست خبری رئیس فدراسیون هندبال با خبرنگاران، وی پیرامون حضور باشگاه ها در رقابت های باشگاه های آسیا خاطرنشان کرد: در بخش خانم ها قرار نیست تیمی در مسابقات باشگاه های آسیا حضور پیدا کند البته این مساله دو وجه دارد یکی مشکلات مالی که باشگاه ها با این مساله رو به رو هستند علیرغم اینکه توانستیم با رایزنی تخفیف ۱۰۰ دلاری به ازای هر بازیکن در هر روز بگیریم اما هر سه باشگاه ما در بخش بانوان حاضر به حضور در این رقابت ها نشدند دومین مشکل ما در بخش شرکت تیم های بانوان در مسابقات باشگاه های آسیا بحث منطقه ای بودن آن بود سه دوره از این رقابت ها برگزار شده و هر سه دوره در قزاقستان بوده و هر سه تیم اول آن از این کشور بوده است. امسال نیز این مسابقات قرار است در قزاقستان برگزار شود و این مساله جاذبه ای برای دیگر کشورها و همینطور ما ندارد.

وی ادامه داد: اما در بخش مردان رایزنی کرده ایم تا نماینده ای در جام باشگاه های آسیا داشته باشیم. باشگاه فولاد سپاهان اعلام آمادگی کرده و خوشبختانه هیات مدیره این باشگاه نیز مصوب کرد که در جام باشگاه های آسیا شرکت کند که جا دارد از آنها تشکر کنم همین طور امروز تیم زاگرس اسلام آباد به صورت شفاهی برای شرکت در مسابقات باشگاه های آسیا اعلام آمادگی کرد.

رئیس فدراسیون هندبال در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آقای توکلی رئیس اسبق کمیته داوران هندبال ایران و عضو کمیته داوران فدراسیون جهانی چه مسئولیتی در فدراسیون هندبال دارد، گفت: ما از هر کسی که به فدراسیون کمک کند تشکر می کنیم در فدراسیون برای هر کسی باز است و مشکلی از این بابت نداریم. آقای توکلی یک کمک ۲۰ روزه به ما کردند و در حال حاضر سمتی در این مجموعه ندارند و از ارتباط ایشان با فدراسیون جهانی نیز اطلاع ندارم در حال حاضر ایشان یک ماه است که ارتباطی با مجموعه فدراسیون هندبال ندارند و برای ایشان در هر مسندی آرزوی موفقیت می کنم. به طور قطع هر کسی که بتواند به هندبال کمک کند استقبال می کنیم اما در حال حاضر ایشان هیچ پستی در مجموعه ما ندارند اما اگر لازم باشد از تجربیات ایشان استفاده خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون هندبال در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر حضور چند شغله ها از جمله رئیس کمیته داوران فدراسیون هندبال نیز گفت: به طور مشخص سه شغل ندارند ایشان رئیس هیات هندبال آذربایجان شرقی بوده و رئیس کمیته داوران ما نیز می باشد و همینطور کار قضاوت انجام می دهند از نظر من قضاوت یک شغل محسوب نمی شود اما همزمانی داوری، نظارت و رئیس هیات و رئیسه کمیته داوران برای من نیز مشکل دارد این مساله حتماً لحاظ می شود که با ایشان به چه شکلی ادامه همکاری دهیم ما گزینه ای می خواهیم که تمام وقت در جامعه هندبال و بخش داوری باشد.

«قرار است کلاس مربیگری بدنسازی با هزینه ای بالغ بر یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به میزبانی فدراسیون هندبال برگزار شود با توجه به شرایط اقتصادی امروز آیا متقاضیان توان پرداخت این هزینه را برای این دوره آموزشی دارند؟» وی در پاسخ به این سوال گفت: دریافت این هزینه متشکل از بحث اسکان، غذا، پرداخت حق الزحمه مدرس، البسه و دیگر امکانات برگزاری دوره آموزشی است به طور قطع اگر فردی قصد داشت کسی در این دوره آموزشی که به مسئولیت آسیا برگزار می شود شرکت کند باید ۱۵ میلیون تومان هزینه می کرد اما با این مبلغ باید در این دوره شرکت کند البته ما هماهنگی را با استان ها انجام داده ایم که اگر فردی قصد دارد در این دوره شرکت کند چنانچه مشکل مالی دارد شامل تخفیف شده و ممنوعیتی برای حضور وی نباشد.

رئیس فدراسیون هندبال در خصوص عدم ثبات در تعداد تیم های حاضر در لیگ برتر نیز بیان داشت: تمام رشته های ورزشی امروز در بحث باشگاهی مشکل دارند زیرساخت درستی در استان ها نداریم و مشکلات اقتصادی در اکثر باشگاه ها وجود دارد نفت و گاز گچساران یکی از تیم های خوب ما امروز با مشکلات مالی مواجه است. ما شرایطی را برای تیم ها پذاشته ایم که به هر قیمتی هر تیمی را در تیم نداشته باشیم فرصتی به باشگاه ها داده ایم تا تکلیف حضور خود را در لیگ مشخص کنند اگر لیگ با ۸ تیم برگزار شود که پویا و باکیفیت باشد خیلی بهتر از این است که لیگی با ۱۲ تیم باشد که وسط راه رقابت ها را ترک کنند و مشکلات قبلی برای ما به وجود بیاید.

پاکدل پیرامون انصراف تیم های بانوان هم گفت: ما در سال های قبل نماینده در این بخش داشتیم البته چند سالی هم غیبت داشتیم به ما اعلام کردند که تیم ها تا زمان مسابقات به مرز آمادگی نمی رسند و نتایجی که شایسته ایران باشد دریافت نمی کنند فقط مسائل مالی در عدم اعزام این دو تیم دخیل نبوده هر چند بحث مالی مطرح بود اما بیشتر از آن آمادگی دو تیم برای ما ملاک قرار گرفت. ما این دو تیم را رها نخواهیم کرد قصد داریم تیم نوجوانان را که به زودی از رده سنی خود خارجی می شوند در رده جوانان زیرپوشش قرار داده و اردوی های آمادگی آنها را تشکیل دهیم. یکی از بحث های ما بحث تغییر ساختاری و پایه هندبال کشور است ما در بحث ساختاری در هندبال کشور مشکل داریم و قصد داریم با شکل جدیدی کار کنیم باید قبول کنیم فاصله ما با آسیا زیاد است.

به گزارش مهر، در حاشیه نشست خبری رئیس فدراسیون هندبال و کادر مدیریتی اش سلوکی سرپرست نایب رئیسی بانوان، رجبی دبیر فدراسیون، حبیبی مربی تیم ملی هندبال سالنی و قشقایی مربی تیم ملی هندبال ساحلی به ارائه توضیحاتی درباره هندبال بانوان، آینده پیش روی هندبال، وضعیت برگزاری مرحله دوم اردوهای تیم ملی و نحوه اعزام و آماده سازی تیم ملی هندبال ساحلی به مسابقات قهرمانی آسیا توضیحاتی را به خبرنگاران ارائه کردند.

رای دادن به این مطلب
Ad

Ad

روی خط خبر

 • پمپئو: دائما به ایران پیام می‌فرستیم
 • مادورو: برای ترور من، ۲۰ میلیون دلار هزینه شده بود
 • قیمت ارز مسافرتی امروز ۹۸/۰۳/۲۹
 • چین به خرید گاز مایع ایران ادامه می‌دهد
 • قیمت خودرو در بازار امروز ۲۹ خرداد ۹۸؛ پژو پارس ۱۰۴.۰۰۰.۰۰۰ تومان!
 • کنسرت‌ها بی‌سر و صدا گران شدند
 • اعتراض به توقیف «ما همه با هم هستیم»
 • کمک ۸۴ میلیارد تومانی خیرین در ماه رمضان
 • نظارت بر«شهریه‌»‌ دریافتی مدارس/استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس تا مهر
 • سازمان مالیات: فقط خریداران سکه از بانک مرکزی مالیات می‌دهند
 • نوبخت: امکان افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارمندان علاوه بر افزایش ۴۰۰ هزار تومانی وجود ندارد
 • پولیتیکو: ترامپ از گذشته عبرت گرفت و از بروز فاجعه در منطقه جلوگیری کرد
 • آماده باش پلیس در پی انسداد پل گیشا/آغاز جمع‌آوری پل از اول تیر
 • ترامپ: اگر حتی یک ایمیل ملانیا را هم پاک کنم، باید روی صندلی الکتریکی بنشینم!
 • اجرای طرح ناظر 2 و 3 پلیس در تهران / تولید کننده البسه نامناسب زیر ذره بین ناجا
 • شمخانی: جنگ نمی‌شود
 • کنایه آشنا به قالیباف: سودای نمایندگی مجلس حق جوانان نواصول‌گراست اما مشکل، اعتبار سوخته فرماندهان است
 • رییس بانک مرکزی: نرخ نیمایی حذف نمی‌شود
 • وزش باد نسبتا شدید در تهران
 • آمریکا گردشگران خارجی را از سفر به ایران می‌ترساند
 • ایرباس، بوئینگ و ATR برخلاف قانون لغو قرارداد کردند
 • آغاز پروازهای حج ۹۸ از ۱۷ تیر با ایرباس‌های ملکی ایران‌ایر/تأمین سوخت هواپیماها توسط عربستانی‌ها
 • نگفتم مشتریان نفتی جاسوس هستند
 • مدونا با مادام ایکس رکورد زد
 • نگرانی از سه شیفته شدن برخی مدارس شهرستانهای تهران
 • جهش سهام آسیایی با امید به کاهش نرخ بهره در آینده
 • قیمت دلار یک پله دیگر کاهش یافت
 • راه اندازی جایگاه های عرضه بهداشتی دام در روز عید قربان
 • جزئیات تغییرات نرخ ارز
 • رونمایی از سایت جدید انجمن مستندسازان سینمای ایران