جدیدترین اخبار
19 خرداد 1398 ساعت 10:40 سیاسی کد خبر :553479

پیرصالحی: به مافیا هم متهم شویم، از منافع مردم کوتاه نمی‌آییم

رئیس سابق سازمان غذا و دارو گفت: سازمان غذا و دارو همیشه مورد اتهام و تهمت بیرون سازمان از جمله مافیای دارو و امضاهای طلایی بوده است؛ اما همیشه در همه جا گفته‌ام که سازمان غذا و دارو پاک‌ترین و شفاف‌ترین سازمان کشور است.
مهدی پیرصالحی در مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان غذا و دارو گفت: از اعتماد وزیر تشکر و سپاس ویژه دارم که این بار را از روی دوش من برداشته و با استعفای من موافقت کردند؛ در شرایطی احساس کردم که نمی‌شود با آن شرایطی که مدنظر ایشان هست کار کنم و بهتر است فرد دیگری را انتخاب کنند که همراه‌تر باشد.

وی با اشاره به اینکه سازمان غذا و دارو باید اهداف نظام سلامت را مدنظر قرار داده و در آن راستا حرکت کند، اظهار کرد: سازمان غذا و دارو همیشه مورد اتهام و تهمت بیرون سازمان از جمله مافیای دارو و امضاهای طلایی بوده است؛ اما همیشه در همه جا گفته‌ام که سازمان غذا و دارو پاک‌ترین و شفاف‌ترین سازمان کشور است.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، پیرصالحی ادامه داد: دلیل اینکه بحث مافیا و امضاهای طلایی مطرح می شود، این است که سازمان غذا و دارو یک سیستم رگولاتور است و وقتی مافیای غذا و دارو به سازمان مراجعه می‌کنند و به در بسته می خورند، احساس می کنند مافیای قوی‌تری جلوی آنها را گرفته است، همچنین وقتی برخی نمایندگان دنبال منافع خود هستند و تامین نمی شود همیشه شاکی هستند و سازمان را متهم به مافیا می‌کنند.

به گزارش ایسنا ،وی با تاکید بر اینکه سازمان غذا و دارو تنها نهادی است که از سال ۱۳۶۰ آمارنامه را در راستای شفافیت منتشر می‌کند، گفت: هر اتفاقی در سازمان توسط کمیته و کمیسیون انجام می‌شود، البته برای شفافیت بیشتر باید تلاش کرد، اما کارهای خوبی را شروع کردیم و اساسنامه سازمان در مرحله نهایی قرار دارد؛ همچنین پیشنهاداتی برای اصلاح کمیسیون‌ها به وزارت بهداشت ارائه کرده‌ایم که باید در هیئت دولت مصوب و به مجلس برود.

خطر جدا شدن “غذا” از سازمان غذا و دارو
وی با بیان اینکه سازمان غذا و دارو در حوزه غذا، فرآورده های آرایشی بهداشتی و مکمل ها مسئولیتی برای تامین ندارد و تنها مسئول سلامت آنهاست، تصریح کرد: موضوع جدا شدن غذا از سازمان غذا و دارو که برخی از نمایندگان پیگیری می‌کنند و دنبال منافع خود هستند، خطر بزرگی برای امنیت غذایی است.

وی ادامه داد: همچنین ممنوعیت ورود فراورده‌های آرایشی بهداشتی که توسط وزارت صمت ابلاغ شده است نیز یکی از خطرات است که تهدید افزایش قاچاق و فرآورده‌های تقلبی را بیشتر می‌کند.

پیرصالحی با اشاره به لزوم تقویت سازمان غذا و دارو با کمک وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه در دو ماه اول سال، ۵۰۰ میلیون دلار ارز دارو و تجهیزات را تامین کردیم که امیدواریم تلاش برای جذب منابع بیشتر ادامه پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: حتما باید اختیارات دکتر شانه ساز کامل باشد؛ چرا که ایشان به عنوان رئیس سازمان باید پاسخگوی نهادها باشند.

رئیس سابق سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم که بگوییم از منافع مردم کوتاه نمی‌آییم حتی اگر به مافیا متهم شویم، باید در راستای شفافیت بیشتر در سازمان غذا و دارو حرکت کنیم.

رای دادن به این مطلب
Ad

علیرضا ج.

جناب آقای پیرصالحی شما بهتر از هر کسی می دانید که امضاهای طلایی و بطور کلی فساد اداری در سازمان تحت مدیریت سابقتان وجود داشته و دارد و یکی از منافذ اصلی آن هم، آزمایشگاه مرجع غذا و دارو است که در چند سال اخیر گوانتاناموی سازمان بوده و عملکرد آن کاملا در تاریکی و ابهام بوده است.

شما بخوبی میدانید که در آزمایشگاه مرجع غذا و دارو که شاکله اصلی سازمان غذا و داروست، از سال ۹۵ با روی کار آمدن آقای دکتر دارایی که از روابط قوی با مافیای وزارت بهداشت برخوردار است، حداقل نیمی از نیروهای متخصص آزمایشگاه مرجع به قسمتهای نامرتبط جابجا شده یا کلا از بدنه آن جدا شده اند. شاید یادتان رفته تعداد کارشناسانی را که شکایت ظلمی را که بر آنها رفته بود بر شما آوردند اما خواسته یا ناخواسته آنقدر خود را درگیر جلسه بازیهای بی ثمر کردید تا وارد این اعتراضات خطرساز نشوید!

لازم به ذکر نیست چون شما میدانید که آقای دکتر دارایی به محض بدست گرفتن ریاست آزمایشگاه مرجع کشور، ناآگاهی های وسیع خود را در زمینه پست جدیدش، در پشت ساخت و سازهای غیر ضروری در ساختمان این مکان مرجع تخصصی پنهان کرد و هنوز بعد از ۳ سال از روی کار آمدنش همچنان پایانی بر این عملیات ساختمانی متصور نیست.

آقای دکتر پیرصالحی، اینطور راحت مدیران زیرمجموعه تان را تطهیر نکنید. بخوبی می دانید که آقای دکتر دارایی در اتاقش را جز بر روی چند نفر از چاپلوسان نزدیکش به روی همه بسته است، حتی بر روی کارشناسان قدیمی و صاحب نام این آزمایشگاه و حتی بر روی کسانی که مورد ظلم ایشان واقع شده اند! آیا این خود یکی از نشانه های فساد اداری نیست؟
و آیا شما برای برطرف کردن فضای اختناق، فتنه و زیراب زنی که ایشان در این آزمایشگاه رفرانس کشور راه انداخته اند اقدامی کردید؟؟
مسلما دیدیم که شما برای احقاق حقوق و حتی دلجویی کارشناسان باتجربه و قدیمی این آزمایشگاه که سالها زحمت و تجربه فنی شان زیر پای دکتر دارایی و دست نشانده هایش لگدمال شد هیچ کاری نکردید اما نمی دانیم چرا؟
آیا نخواستید یا ترسیدید و نتوانستید؟؟!

سردارپور

با تشکر از سایت خوبتون و تلاشتون برای انتشار آزاد اطلاعات، لطف کنید نظراتو زودتر درج کنید.

سیما

آقای علیرضا ج. واقعا ممنون از این شجاعت شما و از این نگارش زیباتون. حرف دل دهها نفر از ما را به چه زیبایی بیان کردید.
و از سایت حرفه ای بازتاب هم خیلی سپاسگزارم که بدون دخل و تصرف نظرات خوانندگانش را درج میکنه.

ناصر محبی

دوستان این چند روز که خبر برکناری رییس سازمان غذا و دارو را دنبال میکردم متوجه شدم که خوانندگان زیادی در سایتهای مختلف اظهار نظر کردند و عمدتا هم درباره فساد و اختناق در آزمایشگاه مرجع غذا و دارو گفتند. بنظرم اومد که ظلم و فساد زیادی آنجا وجود داره اما کارکنانش از ترس از دست دادن شغلشون راهی جز نظردهی در ذیل این اخبار پیدا نکردند …
می خواستم به دوستان سایت وزین و حرفه ای بازتاب پیشنهاد بدم که از همین اظهار نظرهایی ‌که در سایت خودشون و سایتهای دیگر درباره این موضوع ثبت شده استفاده کنند و یک گزارش تحلیلی از اعتراضاتی که درباره سوء مدیریت در آزمایشگاه مرجع غذا و دارو اعلام شده ارائه بدند.. شاید صدای این کارمندان بینوا به جایی برسه و جلوی فساد و امضاهای طلایی هم در این قسمت از سازمان غذا و دارو گرفته بشه.

علیرضا ج.

درست متوجه شدید. کارکنان آزمایشگاه مرجع واقعا از مدیریت فعلی تحت ظلم و فشارند اما کاری از دستشان برنمی آید. از پیشنهاد این دوست عزیزمان ممنونم و اگر سایت بازتاب گزارشی در این زمینه منتشر کند به معنای واقعی به رسالت خبرنگاری خود و احقاق حق مظلوم عمل کرده است. اگر هم این کار را نکرد باز هم بسیار ممنونیم که فضایی برای درج آزاد نظرات در اختیارمان قرار داده.

ناشناس

در بهمن ۹۵ بهرام دارایی رییس فعلی آزمایشگاه مرجع غذا و دارو در مصاحبه ای اعلام کرد که تاکنون مبلغ ۶۰ میلیارد تومان از اعتبار طرح پایش آلاینده ها گرفته شده است و پیش بینی کرده بود که تا پایان سال ۹۶ هم ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر هم بتوانند بگیرند (رجوع به خبر سایت ایسنا ۹۵/۱۱/۶).

هر کسی با شنیدن این اخبار این سوال به ذهنش میرسه که واقعا تا قبل از آمدن هر کدام از این مدیران نابغه و اجرای این طرحهای کذایی پرهزینه، هیچ نظارتی بر غذای کشور وجود نداشت و الان با این بریز و بپاشها، نظارت صد درصدی در حد استانداردهای اروپایی بر تولیدات غذایی و دارویی وجود خواهد داشت؟!!!

بیچاره بانکی ها که اگه اختلاس کنند زود پیدا میشه و آبروشونو میبرند. اما غافلیم از اختلاس بزرگتری که در چنین سازمانهایی با رنگ و لعاب شیکی از تحقیقات و حفظ سلامت و … بی سروصدا انجام میشه و نتایج درخشانی هم داره … :
پولهای فراوانی که میره تو جیب حضرات، و دستگاههای بسیار گران قیمت و (های تک لاکچری) (اما غیرضروری) که خریده میشه برای تهیه مقاله و ارتقا یافتن هیات علمی های سازمان غذا و دارو.

اینکه چند سال یکبار طرح جدیدی مطرح میشه و با آمدن هر مدیر جدید هم طرح جدیدی کلید میخوره فلسفش همینه دوستان عزیز و ملت شریف!!

وزیر بهداشت اگر واقعا در شعار مبارزه با مافیا و فساد صادق هست باید اول یه حسابرسی دقیق از بودجه هایی که در این چند سال توسط طرحهای دروغین سازمان غذا و دارو بلعیده شده داشته باشه و دوم باید فیلترهای سخت گیرانه و نظارت دقیقی برای طرحهای پیشنهادی آینده داشته باشه.
اینکه هر چند ماه یه گزارش دروغ بهش ارائه بدند و ایشونم تایید کنه نشانه اینه که سرش کلاه رفته و شایدم خودش اهمیتی نمیده که سرش کلاه بزارند…. بیخیال بیت المال.

حسن منصوری

این رییس جدید که آمده زودتر باید این مدیران فاسد نالایق رو برکنار کنه

Ad

روی خط خبر

 • خودروی «جیمزباند» به حراج گذاشته شد
 • زمان برگزاری اولین جلسه محاکمه محمدعلی نجفی مشخص شد
 • اقتصاد سینمای ایران برای پرداختن به موضوعات تاریخی نحیف است
 • تحصیلی: راه اندازی سامانه کنترل سگ‌های بدون صاحب در تهران
 • ساخت اولین هواپیمای هیبریدی جهان
 • ارسال ۲۰پرونده تخلف در عرضه‌ کاغذ به تعزیرات
 • بارگیری محموله ۶۰ تنی دارو برای حج ۹۸/ ارسال داروها از ۲۹ خرداد به عربستان
 • رشد اقتصادی با نفت، منفی ۴.۹ درصد شد
 • صادق‌خان: نباید برای پاسخگویی به توییت‌های ترامپ وقت تلف کرد
 • «خوب بد جلف۲» کلید خورد
 • انگلیس: تقریباً اطمینان داریم ایران پشت حمله به نفتکش‌هاست
 • هوای تهران سالم است/ افزایش دمای هوا تا روز آینده
 • قیمت خودرو در بازار امروز
 • قالیباف به دنبال شبکه سازی است؟
 • برگزاری جشنواره ملی پانتومیم ایران در استان زنجان
 • ترامپ و اطرافیانش چگونه خطر جنگ با ایران را افزایش داده اند؟
 • طاهری: برخی املاک آموزش و پرورش استفاده نمی‌شود
 • دیدار اعضای ارشد جنبش حماس با وزیر اطلاعات ایران
 • پایداری‌چی‌ها صندلی عارف را پس گرفتند
 • بررسی پیوستن ایران به کنوانسیون پالرمو و سی اف تی در مجمع تشخیص مصلحت نظام
 • نمایشی که بلیت‌هایش چند روز مانده به اجرا تمام شد!
 • سفیر ایران در لندن: کماکان پیاده روی جلوی سفارت مسدود است
 • برگشت پخش برنامه «عصر جدید» به روال عادی، از امشب
 • ادعای سنتکام : ایران یک پهپاد آمریکایی را در دریای عمان هدف قرار داد
 • «آچمز» به آخر خط رسید/ پخش از شبکه سه
 • دلایل افزایش قیمت روغن اعلام شد
 • بورس و فرابورس باهم رکورد زدند
 • مرد بدون هیچ دلیلی می‌تواند گواهی عدم سازش را از دادگاه بگیرد
 • موافقت ۵۰ درصدی پایتخت‌نشینان با لغو طرح زوج و فرد
 • زیباکلام: اگر آمریکا به خاک کشورم حمله کند، دیگر دنبال نظریه‌پردازی نیستم، اسلحه دست می‌گیرم