برگزاری الکترونیکی انتخابات شورای مرکزی خانه مطبوعات در مردادماه

۲۳ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۴  /   /  کد خبر: 55215
برگزاری الکترونیکی انتخابات شورای مرکزی خانه مطبوعات در مردادماه

معاون مطبوعاتی ارشاد با اشاره به برگزاری موفق انتخابات الکترونیکی هیات مدیره خانه‌های مطبوعات ۲۴ استان، از برگزاری انتخابات شورای مرکزی خانه مطبوعات در هفته دوم مرداد خبر داد.

به گزارش بازتاب به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین انتظامی با اشاره به مشارکت ٩١ درصدی در انتخابات خانه‌های مطبوعات تصریح کرد: برگزاری انتخابات هیات مدیره خانه‌های مطبوعات به صورت الکترونیکی علاوه بر شفافیت و سهولت و سرعت در انتخابات، از زد و بندهای مرسوم در اینگونه انتخابات جلوگیری کرد.

انتظامی افزود: شفافیت و امکان نظارت مستمر بر فرایند عضوگیری و نامزدی در کنار راستی آزمایی و حذف افرادی که فاقد شرایط حرفه ای بودند از جمله عوامل اعتمادساز این انتخابات بود.

معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام خبر برگزاری همایش هیات مدیره‌های منتخب خانه‌های مطبوعات استان‌ها در تهران و در آستانه روز خبرنگار برای انتخاب شورای مرکزی، از برگزاری انتخابات شورای مرکزی به صورت الکترونیکی خبر داد و گفت: در جهت واگذاری امور به تشکل‌های صنفی، نمایندگان منتخب شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات، در شوراهای تصمیم‌گیری و کمیته‌های ارزیابی صنفی، حضور خواهند داشت.

وی در عین حال اضافه کرد: خانه‌های مطبوعات استان‌هایی که در آینده انتخابات خود را برگزار کنند، همان موقع به شورای مرکزی خواهند پیوست.

انتظامی در خصوص حمایت از خانه‌های مطبوعات به عنوان تشکل صنفی اصلی در هر استان از واریز یارانه حمایتی برای خانه‌های مطبوعات در مردادماه خبر داد و «آموزش روزنامه‌نگاری، برگزاری جشنواره مطبوعات و رسیدگی به وضعیت روزنامه‌نگاران استانی» را از کارویژه‌های خانه‌های مطبوعات عنوان کرد.

وی همچنین از فرایند سختگیرانه عضوگیری توسط خانه‌های مطبوعات در انتخابات اخیر، استقبال کرد و گفت: این حرکت به هویت بخشی رسانه‌ای منجر شده و مانع از حضور افراد غیر روزنامه‌نگار شده است.

انتظامی توضیح داد: مطابق اساسنامه خانه مطبوعات، متقاضیان عضویت پس از احراز رابطه استخدامی با هر یک از رسانه‌های استانی و یا ارائه سایر مستندات حرفه‌ای به خانه‌های مطبوعات به عضویت این تشکل‌ها درمی‌آیند.

وی در پایان از خانه‌های مطبوعات که با رفتاری مسئولانه، بلوغ یافته، شفاف و حرفه‌ای عملاً اولین تشکل فراگیر را نه فقط در مطبوعات بلکه در کل صنوف ایجاد کردند، قدردانی کرد.

یادآوری می‌شود، تاکنون بالغ بر ٢٦٠٠ نفر در خانه‌های مطبوعات ٢٥ استان عضو شده‌اند که فهرست کامل آنان به صورت برخط بر روی سامانه خانه مطبوعات به نشانی khanehmatbooat.ir قابل مشاهده است.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها