پیش بینی بازگشت رونق به بورس پس از فصل مجامع

۲۳ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۱  /   /  کد خبر: 54966
پیش بینی بازگشت رونق به بورس پس از فصل مجامع

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: با پایان یافتن فصل مجامع و مشخص شدن تکلیف سود و زیان تقسیمی شرکتها رفته رفته شاهد بازگشت معاملات بورس به تعادل و رونق تدریجی خواهیم بود.

محمدرضا حسینی در گفتگو با تسنیم با اشاره به افت شاخص بورس و قیمت سهام در خرداد و تیرماه امسال گفت: با پایان یافتن فصل مجامع و روشن شدن وضعیت شناسایی سود و زیان شرکتها، انتظار می رود رفته رفته روند نزولی شاخص و قیمت سهام در بازار متوقف شود.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: رفتار احتیاطی سهامداران در فصل مجامع به صورت سنتی در خرداد و تیرماه هر سال اتفاق می‌افتد که تا حدودی این رفتار قابل توجیه است؛ چرا که با توجه به شرایط اقتصاد کشور پیش بینی گزارشات منتشر شده توسط شرکتها تا حدود غیرممکن است و این موضوع سبب می‌شود تا معامله گران با احتیاط بیشتری اقدام به معامله در بورس کنند، در نتیجه معمولا در فصل مجامع شاهد بازاری بی‌رمق در تالار شیشه‌ای هستیم.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر موضوعاتی چون افزایش سرمایه و تقسیم سود در مجامع شرکتها موجب می‌شود تا پس از بازگشایی، نماد معاملاتی شرکها با افت همراه باشد و از این نظر هم معامله‌گران ترجیح می‌دهند پیش از برگزاری مجامع شرکتها اقدام به فروش سهام خود کنند که این موضوع نیز باعث می‌شود در فصل مجامع به صورت سنتی شاهد افت شاخص و کاهش حجم و ارزش معاملات در بورس باشیم.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان این که با پایان یافتن فصل مجامع و مشخص شدن تکلیف سود و زیان تقسیمی شرکتها رفته رفته شاهد بازگشت معاملات بورس به تعادل و رونق تدریجی خواهیم بود گفت: شاید بتوان مهمترین اتفاق تاثیرگذار بر معاملات بازار سهام در مردادماه را تعیین تکلیف کابینه دولت دوازدهم و مشخص شدن تیم اقتصادی دولت عنوان کرد.

وی اذعان داشت: متاسفانه در شرایط کنونی همانند چند سال گذشته، شاهد رکود اقتصادی هستیم که بدون شک خروج اقتصاد از رکود و رونق آن می‌تواند مهمترین انتظار و خبر خوش برای سهامداران باشد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها