گزارش محرمانه انگلیس درباره منابع مالی تروریست ها

۲۳ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۸  /   /  کد خبر: 54741
گزارش محرمانه انگلیس درباره منابع مالی تروریست ها

یک گزارش دولتی در انگلیس نشان داد که برخی اشخاص مقیم بریتانیا سالانه صدها هزار دلار به صورت کمک های مالی داوطلبانه به افراط گرایان پرداخت می کنند!

“امبِر راد” وزیر کشور انگلیس گفت: رایج ترین منبع درآمد سازمانهای افراطی در آمریکا، کمکهای مالی افراد ناشناس است و بسیاری از این کمکهای مالی احتمالا از جانب افرادی مقیم انگلستان ارائه می شود.

وی افزود: گاهی اوقات این سازمانهای افراطی صدها هزار پوند در سال دریافت می کنند و این منبع اصلی درآمد آنهاست.

این وزیر انگلیسی خاطرنشان کرد که ممکن است برخی از این اهداکنندگان، حتی از فعالیت این سازمانها اطلاعی نداشته باشند و یا به طور کامل از برنامه ها و دستور کار این سازمانها حمایت نکنند.

گزارش صادر شده از وزارت کشور انگلیس جزییات بیشتری در این خصوص ارائه نداده؛ اما در این گزارش آمده است که برخی از سازمان های افراطی برای آنکه بتوانند بر اعتبار خود بیفزایند، خود را به عنوان مؤسسات خیریه مطرح می کنند؛ از سوی دیگر فعالیت برخی از مؤسسات خیریه نیز پیچیده و مبهم است .

وزیر کشور انگلیس گفت که تصیم گرفته است این گزارش محرمانه را به علت دارا بودن انبوهی از اطلاعات شخصی و نیز به دلایلی مربوط به امنیت ملی، به طور کامل منتشر نکند، اما از مسئولان احزاب مخالف به منظور قرائت این گزارش دعوت خواهد شد.

منبع:برنا

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها