۱۸۰هزار واحد مسکونی امسال سنددار می‌شود

۲۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۳  /   /  کد خبر: 54074
۱۸۰هزار واحد مسکونی امسال سنددار می‌شود

 

معاون عمرانی روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ۱۸۰ هزار واحد مسکونی مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر تا پایان سال ۹۶ سنددار می شود.

محمدرضا شاملو روز چهارشنبه در دیدار با محمدرضا خباز استاندار سمنان افزود: تاکنون بیش از سه میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر کشور با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک سنددار شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی به تسهیلات قرض الحسنه درجاسازی خانه به میزان ۲۰ میلیون تومان با کارمزد پنج درصد برای مناطق روستایی اشاره کرد و گفت: وام ۱۸ میلیون تومانی نیز برای مقاوم سازی مناطق روستایی پرداخت می شود.

شاملو خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه و بر اساس احکام برنامه ایمن سازی و ساماندهی روستاهای مرزی و ادامه نوسازی مسکن روستایی، توسعه سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در دستور کار بنیاد مسکن قرار گرفت.

معاون عمرانی روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور بیان داشت: برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر، تامین زیرساخت ها، توجه به امور کالبدی روستاها، سنددار کردن املاک روستاها و بهسازی خانه ها در حال اجراست و در کشور ادامه دارد.

شاملو با اشاره به این که یکی از مشکلات اصلی روستاییان مساله اقتصادی است، یادآور شد: هماهمگی در اجرای برنامه ها و تامین زیرساخت در قالب طرحی به نام منظومه های روستایی در دست اقدام است که اجرای این طرح در استان سمنان در بخش کالپوش در شهرستان میامی در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در این طرح با انجام کارهای آمایشی از جنبه های اقتصای، فرهنگی و اجتماعی با مشارکت مردم و همکاری عوامل محلی ، پس از بررسی طرح و تصویب، سندی برای توسعه روستا صادر خواهد شد.

معاون عمرانی روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، هدف سفر خود به استان سمنان را بررسی عملکرد در حوزه روستایی این استان، برنامه سالانه و کیفیت اجرای طرح ها دانست و اضافه کرد: ۵۰ درصد از سه میلیارد تومان اعتبار مربوط به تامین قیر برای جاده های روستاهای استان سمنان در سال ۹۶ اختصاص یافت.

در این نشست محمد رضا خباز استاندار، مجید ملکی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و جمعی از مسوولان استان سمنان حضور داشتند، استان سمنان ۳۰۸ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد که ۳۹ روستا از این تعداد در برنامه ششم توسعه در سال های آینده در برنامه توسعه کشوری در دستور کار قرار دارد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها