جزئیات ضرب شست پلیس به تروریست‌ها در سیستان و بلوچستان

۱۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۳  /   /  کد خبر: 51950
جزئیات ضرب شست پلیس به تروریست‌ها در سیستان و بلوچستان

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان جزئیات عملیات بی سابقه پلیس در کشف توطئه گروهک تروریستی جیش الظلم در ارتفاعات سراوان را تشریح کرد.

سردار حسین رحیمی در این باره گفت: از مدتی قبل تیم‌های اطلاعاتی ما با نفوذ به گروهک تروریستی جیش الظلم اقدام خود در این زمینه را آغاز کرده و متوجه شدند که آنان حجم زیادی از مواد منفجره و مهمات را به همراه تعدادی سلاح به ارتفاعات ۱۸۰۰ متری کوه سفید در سراوان منتقل کردند.

وی با بیان اینکه اعضای این گروهک قصد داشتند تا با دپوی این سلاح‌ها در موقعیتی مناسب عملیاتی گسترده زمین و زمین به هوا را علیه مرزبانان کشورمان ترتیب دهند، گفت: با هوشیاری مأموران، پنجشنبه شب نیروهای پلیس به محل دپوی این سلاح‌ها رفته و تمامی سلاح‌های تروریست‌ها را کشف و ضبط کردند.

رحیمی با بیان اینکه در پی این عملیات نیروهای گروهک تروریستی جیش الظلم به خاک کشور پاکستان متواری شدند ادامه داد: مأموران در این عملیات یک قبضه ضد هوایی را کشف کردند. تروریست‌ها قصد داشتند تا با استفاده از این ضد هوایی به بالگرد حامل فرماندهان و مسئولانی که به مرز رفت و آمد می‌کنند شلیک کنند که البته ناکام ماندند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین یک قبضه توپ ضد هوایی، ۳۵ قبضه کلاشینکف خارجی، یک قبضه دوش پرتاب اس پی جی ۹، چندین گلوله انفجاری و صدها فشنگ و تیر از محل این تروریست‌ها کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه بسیاری از سلاح‌های کشف شده گرانقیمت هستند، گفت: به خوبی می‌دانیم که چه گروه‌ها و کشورهایی این سلاح‌های گرانقیمت را برای ایجاد ناامنی در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهد. اما آنها باید بدانند که اقدامشان بی فایده است.

رحیمی این عملیات را یکی از بی سابقه‌ترین عملیات‌های پلیس سیستان و بلوچستان توصیف کرد و افزود: اگر اقدامات اطلاعاتی و امنیتی مأموران نبود معلوم نبود که تروریست‌ها با این حجم از سلاح چه اقداماتی می‌توانستند انجام دهند که خوشبختانه با یاری خداوند و هوشیاری مأموران این اقدام آنان خنثی شد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها