گران‌فروشی شیر ادامه دارد+اسناد

۱۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۳  /   /  کد خبر: 51530
گران‌فروشی شیر ادامه دارد+اسناد

در حالی در چند ماه گذشته باوجود جریمه دو شرکت صنایع لبنی افزایش قیمت یا گران‌فروشی فروشی کالای پرمصرف مصرف شیر ادامه دارد که در میان برندهای های پرفروش فروش تنها یک برند کالای خود را به نرخ قبلی و مصوب به فروش می‌رساند.

به گزارش  تسنیم، در حالی که سازمان حمایت از هرگونه گونه اظهار نظر درباره باره قیمت شیر و لبنیات خودداری داری می‌کند و تماس‌های خبرنگار این حوزه در خبرگزاری تسنیم بی‌جواب گذاشته است و قیمت این محصولات نیز از روی سامانه اطلاع‌رسانی رسانی قیمت کالا و خدمات ۱۲۴ برداشته و عنوان در حال به روز رسانی درج شده، صنایع لبنی بر روی سفره مردم ترک تازی می‌کنند.

شیر پاستوریزه پاکتی یک لیتری با ۱٫۵ و ۳ درصد چربی در حالی ۳ هزار تومان توسط بیشتر برندهای‌های پرفروش فروخته می‌شود که تنها یکی از این برند ها  قیمت مصوب را رعایت کرده و این محصول را بدون افزایش قیمت غیرمجاز ۲۰۰ تومانی ۲ هزار و ۸۰۰ تومان به فروش می‌رساند.

رضا باکری دبیر انجمن صنایع لبنی در این ارتباط به تسنیم گفت: با توجه به افزایش هزینه های تولید  از سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید کنندگان درخواست بررسی قیمت تمام شده این محصولات را داده ایم.

وی افزود: با بررسی اسناد (هزینه‌های های تولید) کارخانه‌ها قیمت لبنیات مشخص می‌شود و بر این اساس دیگر کارخانه‌های صنایع لبنی مورد اتهام گران فروشی قرار نمی‌گیرند و مصرف‌کننده نیز سردرگم نخواهد شد.

بنابراین گزارش صنایع لبنی باوجود افزایش پیاپی قیمت محصولات خود به صورت پله ای در سال‌های اخیر، سهمی برای افزایش نرخ شیر خام دامداران قائل نشده‌اند.

درحالی سه سال از “عدم اجرای خرید شیر خام دامداران به نرخ مصوب  ۱۳۲۰ تومان تا ۱۴۴۰ تومان” توسط صنایع لبنی در سایه سکوت سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان می‌گذرد که صنایع درخواست افزایش قیمت دوباره محصولات مصرفی مردم را به دولت ارائه کرده اند.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها