سازمان برنامه موظف به نظارت بر نحوه اعطای تسهیلات برای ایجاد اشتغال شد

۱۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۶  /   /  کد خبر: 51469
سازمان برنامه موظف به نظارت بر نحوه اعطای تسهیلات برای ایجاد اشتغال شد

سازمان برنامه و بودجه کشور با تصویب نمایندگان مجلس موظف به نظارت بر نحوه اعطای تسهیلات برای ایجاد اشتغال شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۸ تیر) پارلمان و در جریان بررسی یک فوریت لایحه حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، از مجموع ۲۲۶ نماینده حاضر، با ۱۴۸ رأی موافق، ۲۲ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع ماده ۶ این لایحه را به همراه تبصره‌ها تصویب کردند.

در ماده ۶ این لایحه آمده است: به منظور حسن اجرای این قانون و ارزیابی میزان پیشرفت کار، سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است تا با به کارگیری سامانه مناسب، بر نحوه اعطای تسهیلات و اشتغال ایجاد شده نظارت کند.

دستگاه‌های اجرایی موظفند در چارچوب اعلامی سازمان برنامه و بودجه کشور، اطلاعات مربوط به چارچوب این نظارت را در سامانه ثبت کنند. سازمان موظف است تا گزارش عملکرد را هر شش ماه یک بار به مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

تبصره-وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی مکلف است سامانه جامع اطلاعات بازار کار، متناسب با اهداف این قانون را ایجاد کرده و داده‌های مورد نیاز را در اختیار دستگاه‌های مرتبط قرار دهد.

همچنین بهارستان‌نشینان در این جلسه ماده ۷ این لایحه را نیز از مجموع ۲۲۱ نماینده حاضر، با ۱۵۱ رأی موافق، ۵ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع تصویب کردند.

در ماده ۷ لایحه حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار آمده است:

آئین‌نامه اجرایی این قانون مشتمل بر شرح وظایف و سهم هر یک از دستگاه‌های اجرایی ذیربط، چارچوب و شرایط عقد قرارداد عاملیت با سپرده‌گذاری، نرخ سود متناظر بخش‌های هدف، دوره بازپرداخت متناسب با نوع طرح، سازوکار تزریق تدریجی منابع و پذیرش طرح‌های پیشنهادی سایر دستگاه‌ها، ظرف مدت دو ماه پس از ابلاغ قانون توسط سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری تهیه می‌شود و به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها