کنکور داوطلبان گروه زبان‌های خارجی آزمون سراسری ۹۶ آغاز شد

۱۶ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۶  /   /  کد خبر: 50313
کنکور داوطلبان گروه زبان‌های خارجی آزمون سراسری ۹۶ آغاز شد

آزمون داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی آزمون سراسری سال ۹۶ از دقایقی قبل آغاز شد.
[کنکور داوطلبان گروه زبان‌های خارجی آزمون سراسری ۹۶ آغاز شد]

به گزارش روز جمعه خبرنگارفرهنگی ایرنا، آزمون سراسری سال ۹۶چهل وهفتمین دوره آزمون سراسری است که به منظور پذیرش دانشجو برای دوره های روزانه، شبانه(نوبت دوم)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه ها وموسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، پردیس های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیرشهیدرجایی و کدرشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود.
ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۹۶ از ۱۹ بهمن ماه سال گذشته آغاز شد و با احتساب تمدید و فرصت مجددی که برای داوطلبان در نظر گرفته شد تعداد ۹۳۰ هزار و ۲۰۸ داوطلب ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۵۴۸ هزار و ۴۳۴ نفر
( ۵۸٫۹۶ درصد) زن و ۳۸۱ هزار و ۷۷۴ نفر ( ۴۱٫۰۴ درصد) مرد هستند.
آمار داوطلبان ثبت نام کننده در آزمون سراسری سال ۹۶ با تعداد ۹۳۰ هزار و ۲۰۸ داوطلب نسبت به آمار سال گذشته که ۸۶۰ هزار و ۴۳۷ نفر بود، ۶۹ هزار و ۷۷۱ نفر (۷٫۵ درصد) بیشتر شده است.
درهای ورود به حوزه های امتحانی از ساعت ۱۴٫۳۰ امروز، جمعه بر روی داوطلبان گروه آزمایشی زبان های خارجی آزمون سراسری سال ۹۶ بسته شد و از ساعت ۱۵ نیز رقابت داوطلبان آغاز شد.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور درباره آمار متقاضیان گروه آزمایشی زبان های خارجی به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت:‌ تعداد ۶ هزار و ۲۶۸ نفر داوطلب واقعی برای شرکت در آزمون زبان های خارجی ثبت نام کرده اند که چهار هزار و ۵۹۵ نفر آنها زن و یک هزار و ۶۷۳ نفر مرد هستند.
حسین توکلی افزود:‌ علاوه بر داوطلبان واقعی، ۱۱۲ هزار و ۱۹۹ نفر از داوطلبان گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و هنر، علاقه مندی خود را برای رقابت در گروه هنر اعلام کرده اند.
وی توضیح داد: بنابراین در مجموع برای ۱۱۸ هزار و ۴۶۷ داوطلب، کارت ورود به جلسه آزمون زبان های خارجی صادر شده است که ۷۸ هزار و ۲۱۰ کارت برای داوطلبان زن و ۴۰ هزار و ۲۵۷ کارت برای داوطلبان مرد است.
در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ به هر داوطلب در تمام گروه های آزمایشی، یک پاسخنامه و ۲ دفترچه سوال و آزمون عمومی «دفترچه شماره ۱» و آزمون اختصاصی «دفترچه شماره ۲» داده می شود.
دفترچه شماره آزمون سراسری که شامل سوالات عمومی داوطلبان و برای همه گروه های آزمایشی مشترک است، دارای ۱۰۰ سوال است که داوطلبان، ۷۵ دقیقه برای پاسخگویی به آنها فرصت دارند.
داوطلبان گروه زبان های خارجی همچنین باید در مدت ۱۰۵ دقیقه به ۷۰ سوال تخصصی مندرج در دفترچه شماره ۲ پاسخ دهند.
به گفته مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، پس از تصحیح برگه های آزمون به صورت ماشینی، نتیجه اولیه به صورت کارنامه تنظیم و در دهه دوم مردادماه ۹۶ بر روی سایت سنجش منتشر می شود و نتایج نهایی آزمون سراسری ۹۶، شهریورماه امسال اعلام خواهد شد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها