نجات ۱۶ نفر از میان آتش و دود

۱۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۳  /   /  کد خبر: 49793
نجات ۱۶ نفر از میان آتش و دود

آتش‌نشانان ۱۶ نفر از ساکنان ساختمان مسکونی که در میان دود و آتش گرفتار شده بودند را نجات دادند.

ساعت ۱۵:۵۷ روز گذشته، آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی در شهرک ولیعصر(عج)، خیابان بنایی به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه ۳۸ و گروه امداد و نجات ۵ با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی تهران به محل حادثه اعزام شدند.

حجت اله قاسمی؛ رئیس ایستگاه ۳۸ آتش‌نشانی درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: در قسمتی از پارکینگ یک ساختمان چهار طبقه دارای ۱۲ واحد مسکونی، تعدادی لوازم خانگی مستعمل و ضایعات قرار داده شده بود که به علت نامعلومی دچار آتش‌سوزی شده و شعله‌های آتش در حال سرایت به دو دستگاه خودروی سواری در داخل پارکینگ این ساختمان بود.

وی افزود: با توجه به اینکه دود غلیظ ناشی از این آتش‌سوزی، راهروها و طبقات ساختمان را دربر گرفته بود و احتمال محبوس شدن افراد وجود داشت، نیروهای آتش‌نشانی بی‌درنگ به دو گروه تقسیم شدند که گروه اول پس از بررسی و قطع جریان برق و گاز ساختمان، به وسیله تجهیزات فردی و لوله‌های آبدهی خود را به کانون آتش‌سوزی رساندند و عملیات مقابله با شعله‌های آتش را آغاز کردند.

رئیس ایستگاه ۳۸ آتش‌نشانی تصریح کرد: همزمان گروه دیگری از آتش‌نشانان با استفاده از دستگاه‌های تنفسی وارد ساختمان شدند که پس از جستجو در طبقات، ۱۶ نفر از ساکنان شامل هشت مرد، هفت زن و یک کودک را به سلامت از محل حادثه خارج کرده و به محل امن انتقال دادند.

قاسمی ادامه داد: در این حادثه همچنین یک نفر از ساکنان به علت استنشاق دود دچار مسمومیت و دودزدگی شده بود که برای انتقال به مرکز درمانی تحویل کادر پزشکی اورژانس شد.

بنابر اعلام پایگاه خبری ۱۲۵؛ نیروهای آتش‌نشانی با تلاش خود شعله‌های آتش را مهار و کاملا خاموش کردند و در پایان نیز محل حادثه را برای بررسی علت وقوع آتش‌سوزی تحویل کارشناسان علت‌یابی سازمان آتش‌نشانی دادند.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها