کره شمالی منطقه اقتصادی ژاپن را با موشک هدف قرار داد

۱۳ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۶  /   /  کد خبر: 48119
کره شمالی منطقه اقتصادی ژاپن را با موشک هدف قرار داد

کره شمالی در پی دیدار دونالد ترامپ و نخست‌وزیر ژاپن اقدام به شلیک یک موشک به سمت منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن کرد.

به گزارش بازتاب به نقل از رویترز، شبکه تلویزیونی ان اچ کی ژاپن به نقل از وزارت دفاع این کشور از شلیک موشک توسط کره شمالی خبر داد.

شلیک موشک توسط کره شمالی بعد از آن صورت گرفت که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا با شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن درباره شلیک موشک های بالستیک توسط کره شمالی صحبت کرده است.

خبرگزاری ایتارتاس گزارش داد: کره شمالی یک موشک شلیک کرد که احتمالا در منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن افتاده است.

خبرگزاری کیودو گزارش داد: دولت ژاپن روز سه‌شنبه گفت کره شمالی موشکی به سمت دریای ژاپن شلیک کرد که در منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن فرود آمد. ارتش کره جنوبی هم شلیک موشک توسط کره شمالی را گزارش کرد.

آسوشیتدپرس گزارش داد: ارتش کره جنوبی روز سه شنبه اعلام کرد کره شمالی یک فروند موشک بالستیک دیگر را آزمایش کرده است.

شلیک این موشک توسط کره شمالی، بخشی از شلیک های آزمایشی این کشور طی ماههای اخیر است که با هدف ساخت یک موشک حامل کلاهک هسته ای انجام می شود که بتواند آمریکا را هدف قرار دهد.

در بیانیه ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در این باره آمده است شلیک موشک از استان «فیونگان Phyongan» کره شمالی صورت گرفت. در این بیانیه همچنین به این موضوع اشاره شده است که شلیک این موشک به سرعت به «مون جائه – این» رئیس جمهور کره جنوبی گزارش داده شد.

هنوز مشخص نیست آیا شلیک این موشک، یک آزمایش معمولی موشک های کوتاه برد کره شمالی بوده است، یا تلاشی برای بهبود موشک های دوربرد این کشور.

شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد: این موشک نزدیک منطقه اقتصادی ژاپن در آبهای منطقه سقوط کرد. درحالی آمریکا و کشورهای دیگر به تشدید فشارها به کره شمالی روی آورده اند، هیچ نشانه ای وجود ندارد دال بر اینکه پیونگ یانگ می خواهد در مقابل این فشارها تسلیم شود. موشک شلیک شده از نوع موشکهای بالستیک است اما نوع دقیق آن مشخص نشده است.

خبرگزاری رویترز اعلام کرد: مون جائه این رئیس‌جمهور کره جنوبی بعد از شلیک موشک بالستیک توسط کره شمالی به شورای امنیت ملی این کشور دستور تشکیل جلسه داد.
شبکه تلویزیونی المیادین اعلام کرد، ژاپن به کشتی های خود درباره مخاطرات ناشی از موشک های کره شمالی هشدار داد.

خبرگزاری رویترز گزارش داد: ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد موشک بالستیک کره شمالی که روز سه شنبه شلیک شد مسافتی حدود ۹۳۰ کیلومتر را پیمود. ارتش کره جنوبی قادر به تایید ارتفاع پروازی این موشک نبود. موشک شلیک شده کره شمالی برای مدت کوتاهی رصد شد و سپس در دریای ژاپن فرود آمد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها