چهلمین کنفرانس فائو امروز در ایتالیا آغاز به کار کرد

۱۲ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۹  /   /  کد خبر: 47958
چهلمین کنفرانس فائو امروز در ایتالیا آغاز به کار کرد

چهلمین کنفرانس فائو امروز با حضور ۷۰ وزیر، ۱۵ معاون وزیر و یک رئیس‌جمهور در ایتالیا آغاز به کار کرد که به مدت ۶ روز ادامه خواهد داشت، بسیار مهم است ۹ نکته کلیدی درباره این نشست را بدانیم.

سازمان خواروبار جهانی (فائو)، به ۹ نکته کلیدی درباره چهلمین نشست فائو اشاره کرده است:

۱-چهلمین نشست این سازمان بین‌المللی از امروز سوم تا ۸ جولای ۲۰۱۷ در محل این سازمان در رم برگزار می‌شود. این کنفرانس هر دو سال یکبار برگزار می‌شود.

۲-هدف این کنفرانس گردآوری اعضای این سازمان در دفتر مرکزی برای مرور و به رأی گذاشتن برنامه‌ها و اهداف تعیین شده کاری و همچنین بودجه این سازمان است.

این کنفرانس فرصت بسیار مهمی برای گفت‌وگوهای دو طرفه روی مسائل غذا و کشاورزی در جهان است.

۳- در چهلمین نشست فائو شرکت‌کنندگان روی موضوعات مهمی نظیر نحوه عمل به تعهدات کاهش فقر و گرسنگی جهان به صفر، کمبود آب، امنیت غذایی و تغییرات آب و هوایی در منطقه خاور نزدیک و شمال آفریقا متمرکز خواهد بود.

همچنین ارائه راه‌حل‌های پایدار برای از بین بردن قحطی در کشورهایی که دچار چالش هستند و برنامه عملی برای امنیت غذایی کشورهای در حال توسعه و کوچک، تمرکز روی نقش توسعه روستایی در کاهش فشارهای اقتصادی که موجب مهاجرت می‌شود متمرکز خواهد بود.

۴- در سال جاری حدود هزار شرکت‌کننده در این کنفرانس حضور خواهند داشت که شامل ۷۰ وزیر، ۱۵ معاون وزیر و یک رئیس جمهور از کشورهای عضو است. این کنفرانس به مدت ۶ روز با بررسی ۲۰ محور برگزار می‌شود.

۵- اساسنامه فائو ۱۶ اکتبر ۱۹۴۵ در شهر کوبک امضا شد و «کنفرانس کوبک» نخستین کنفرانس بود و پس از آن ۷۰ سال است که کنفرانس فائو هر دو سال یکبار برگزار می‌شود.

۶- سالن جلسات فائو در سال ۱۹۵۱ ساخته شد و مهمترین اتاق دفتر مرکزی فائو محسوب می‌شود و به منظور برگزاری اجلاس‌های در سطح عالی طراحی شده است. ظرفیت صندلی‌های آن برای ۱۱۸۰ نفر است که شامل طبقه اصلی و لژ بالایی است. رنگ غالب این سالن آبی است که یادآور پرچم سازمان ملل متحد می‌باشد.

۷- سقف سالن اجلاس به سفارش دولت ایتالیا ساخته شده و طراحی آن را یک هنرمند ایتالیایی به نام میرکو باسالدلا به عهده گرفته است. مساحت این سالن ۵۰۰ مترمربع و بیش از ۱۸ پنل دارد. سقف این سالن شبیه اقیانوس و آسمان است و نمایش جالبی دارد.

۸- در این کنفرانس سخنرانی‌ها به صورت چند زبانه ارائه می‌شود. در این اجلاس مترجم‌های همزمان وجود دارد که بحث‌های سخنرانی را به ۶ زبان زنده دنیا مانند عربی، چینی، انگلیسی، فرانسوی، روسی و اسپانیایی ترجمه می‌کنند.

۹- فائو ۱۹۴ عضو دولتی به علاوه یک عضو سازمانی و دو عضو پیوسته دارد.

گفتنی است اجاره این ساختمان تنها یک دلار است که مرتب طی ۶۶ سال گذشته پرداخت و سند زده شده است،پرداخت اجاره ناچیز تنها به این دلیل است که این فرهنگ جا بیفتد که رایگان و بدون پرداخت مزد نمی‌توان به چیزی دست یافت.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها