جدیدترین اخبار
10 بهمن 1397 ساعت 11:40 ورزشی کد خبر :478624

جباری: کی‌روش بلای زیادی سر استقلال آورد و همه را به جان هم انداخت

علی جباری پیشکسوت فوتبال کشورمان به انتقاد از رفتار کارلوس کی‌روش پرداخت و گفت که این مربی دستاوری برای فوتبال ایران نداشته است.

علی جباری درباره شکست سه بر صفر تیم ملی فوتبال ایران برابر ژاپن در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا 2019، اظهار داشت: از اول هم اعتقادی به کارلوس کی‌روش نداشتم و بارها در مصاحبه‌هایم به این موضوع اشاره کرده بودم. کی‌روش یک چیزهایی داشت، اما به لیگ ما هیچ کمکی نکرد. او باید بازیکنان را شناسایی می‌کرد و به جوانان بها می‌داد، اما دنبال این بود که چهار بازیکن دورگه به ایران بیاورد.

کی‌روش با ایران تیم‌های پیش پا افتاده را می‌برد

وی با بیان اینکه کی‌روش لیگ ایران را رها کرده بود، افزود: از کی‌روش چیزی ندیدم که در فوتبال ایران سازندگی کرده باشد. آقایان می‌گویند ایران در آسیا تیم اول است، بله وقتی تیم‌های پیش پا افتاده را ببری، امتیازت بالا می‌رود و در رنکینگ اول می‌شوی. تیم‌های ژاپن و کره‌جنوبی با بهترین تیم‌های دنیا بازی می‌کنند، شکست می‌خوردند و تجربه کسب می‌کنند و کاری به امتیازشان در آسیا ندارند.

فرگوسن 5 دستیار داشت که یکی از آنها کی‌روش بود

پیشکسوت فوتبال کشورمان تصریح کرد: تیم ملی لیاقت قهرمانی در آسیا را داشت، اما به دو تیم قوی خورد که نتوانست نتیجه بگیرد، اولی عراق بود که به تساوی رسید و دومی هم ژاپن که آن شکست را متحمل شد. کسانی که از کی‌روش حمایت می‌کنند، مدعی هستند او دستیار الکس فرگوسن در منچستریونایتد بوده است، بله فرگوسن 5 دستیار داشت که یکی از آنها کی‌روش بود. کی‌روش چیزهایی در مربیگری داشت، اما همیشه در حال جنگ بود و این دعواها به ملی‌پوشان سرایت کرد و دیدیم در دیدار با ژاپن چه رفتاری از خودشان نشان دادند.

هشت سال پول بیت‌المال را به کی‌روش دادند، چه دستاوری داشت؟

جباری با انتقاد از عملکرد کی‌روش در تیم ملی فوتبال خاطرنشان کرد: در حال حاضر وینفرد شفر و برانکو ایوانکوویچ سرمربیان دو تیم بزرگ استقلال و پرسپولیس هستند، شما ببینید این دو مربی چه بازدهی داشته‌اند. برانکو در چند سال اخیر نتایج خیلی خوبی با پرسپولیس گرفت و شفر هم با وجود زمان اندک حضورش، نتایجش با استقلال خوب بوده است. این همه بازیکن از تیم فصل گذشته استقلال جدا شد، اما شفر به بازیکنان جوان بها داد و فرصت می‌خواهد تیم خوبی بسازد. شما نگاه نکنید که استقلال در حال حاضر این وضعیت را پیدا کرده، اتفاقات ابتدای فصل ارتباطی به شفر ندارد. قصد دفاع از عملکرد شفر و برانکو را ندارم، اما هشت سال پول بیت‌المال را به کی‌روش دادند و هیچ دستاوری برای فوتبال ما نداشت.

هر کسی جای کی‌روش بود، در جام ملت‌ها نتیجه می‌گرفت

«انتظار ما از تیم ملی قهرمانی در جام ملت‌های آسیا بود.» وی ادامه با بیان این جمله داد: هر کسی جای کی‌روش بود، با تیم ملی در جام ملت‌های آسیا نتیجه می‌گرفت. از اول هم به کی‌روش اعتقادی نداشتم و می‌دانستم نتیجه نمی‌گیرد. او دنبال تبلیغات برای خودش بود تا رزومه بگیرد و بگوید از فلان کشور پیشنهاد دارد. کی‌روش مانند آرتیست‌ها ژست می‌گرفت تا مردم را تحت تأثیر قرار دهد. این همه استعداد در ایران داریم، اما هیچ کدام را شناسایی نکردند، بیشتر بازیکنان داخلی از حضور در تیم ملی ناامید شده‌اند. در گذشته رایکوف و جکیچ 70 بازیکن دعوت می‌کردند تا یک تیم خوب داشته باشیم، با برزیل بازی می‌کردیم، بایرن مونیخ به ایران می‌آمد، اما الان چه؟ همه چیز که فیگور و ژست گرفتن نیست. اگر کی‌روش خوب بود چرا در تیم‌های قبلی‌ او را حفظ نکردند؟ ما 8 سال کی‌روش را در ایران نگه داشتیم، بازدهی او چه بوده است؟ اینکه فقط جنگ راه انداخته، بازدهی می‌شود؟

کی‌روش دنبال آرتیست بازی بود

پیشکسوت فوتبال کشورمان با اشاره به اختلافات و درگیری‌هایی که فوتبال ایران دیده می‌شود، گفت: دلیل همه درگیری‌ها کی‌روش بود. او فهمیده بود چه کار کند و آدم زرنگی بود. کی‌روش در کدام تیم نتیجه گرفته است؟ آقایان می‌گویند کی‌روش دو بار پیاپی تیم ملی را به جام جهانی برده است. یک نفر نیست به اینها بگوید الان 4 تیم به طور مستقیم و یک تیم هم از مسیر پلی‌آف می‌تواند راهی جام جهانی شود، نه اینکه تنها یک تیم از هر گروه صعود کند. این مدلی صعود کردن که هنر نیست.این آقا دنبال آرتیست بازی بود!

کی‌روش باعث شد خبرنگاران و هواداران به جان هم بیفتند

جباری ادامه داد: به بلایی که کی‌روش سر لیگ ما آورده نگاه کنید. بارها لیگ ما را تعطیل کرد. حیف پول بیت‌المال بود که 8 سال به کی‌روش دادند. کی‌روش از ایرانی‌ها سوء‌ استفاده کرد، خبرنگاران و رسانه‌ها را به جان هم انداخت، هواداران به جا هم افتادند. بین خبرنگاران بر سر کی‌روش چقدر مشکل ایجاد شده است؟ چرا فوتبال ما دو قطبی شده است؟ آیا اینها کار کی‌روش نبود؟ شفر و برانکو چه خدماتی به استقلال و پرسپولیس کردند و این آقا چه کار کرد. در 8 سال گذشته، کار کی‌روش سیاه‌کاری بود. با ژست گرفتن که نمی‌توان نتیجه گرفت. بازی‌های لیگ را تماشا نمی‌کرد و بهانه می‌آورد که هواپیماهای ایران اینطور و آنطور است. از زمین‌های تمرین ایراد می‌گرفت، آیا برانکو و شفر خارجی نیستند، چرا آنها در این زمین‌ها نتیجه گرفتند؟

انتخاب‌های او در تیم ملی سیاسی بود

وی گفت: انتخاب‌های کی‌روش سیاسی بود. 6،7 بازیکن از استقلال به تیم ملی دعوت می‌کرد، اما نهایت یک نفر بازی می‌کرد و بقیه با روحیه پایین به تمرینات استقلال برمی‌گشتند. وقتی سرمربی تیمی 6 بازیکنش را نداشته باشد، چه کار می‌تواند بکند؟ اگر این 6 ملی‌پوش بازی می‌کردند، حداقل روحیه داشتند. کی‌روش ضرباتی به استقلال زد که کسی نزده بود. او فقط دنبال این بود که هواداران به جان هم بیفتند. تمام کارهایش سیاسی بازی بود. کجای دنیا این همه پول به او می‌دادند؟ اگر روز گذشته در فرودگاه از او استقبال شده، به دلیل رسم میهمان نوازی ایرانی‌هاست، آن هم از کسی که در 8 سال اخیر خورده و چاق شده است!

سرمربی پرتغالی کاری کرد همه جان هم بیفتند

جباری با اشاره به درگیری‌های کی‌روش با برانکو سرمربی پرسپولیس، گفت: او این درگیری‌ها را انجام داد تا استقلال و پرسپولیس به جان هم بیفتند. این درگیری‌ها چه بازدهی برای فوتبال ما داشت؟ به شفر و برانکو نگاه کنید که چطور با احترام نسبت به هم صحبت می‌کنند. مصاحبه شفر را ببینید که چطور از برانکو تعریف می‌کند. مگر تعریف از مربی کار بدی است؟ این آقا (کی‌روش) فقط می‌گفت من، من، من! باید دید کسانی که کنار کی‌روش به حمایت از او می‌پرداختند، چه استفاده‌ای می‌کردند. هیچ وقت ندیده بودم این همه بین خبرنگاران و هواداران فوتبال اختلاف بوجود بیاید. بین هواداران دو دستگی بود، بین خبرنگاران دو دستگی بود و تیم‌های دیگر را هم بهم ریخت. مگر پرسپولیس قهرمان لیگ نشده بود؟ چرا فقط دو بازیکن دعوت شدند و یک نفر بازی کرد؟ چرا در لیگ ایران بازیکنی را شناسایی نکرد؟ او کاپیتان تیم ملی را با خود برد تا تنها در نشست خبری‌ها شرکت کند، پس چرا از او استفاده نمی‌کرد؟ اگر قرار به نشستن بازیکن روی نیمکت بود، دو بازیکن جوان می‌برد تا تجربه کسب کند. باید دید پشت پرده این موضوع چه چیزی بوده است.

کی‌روش بلای زیادی سر استقلال آورد

جباری در ادامه به تسنیم گفت: دلم به درد آمده که اینگونه صحبت می‌‌کنم. این آقا مدعی است که ایران بهترین تیم آسیاست، کجا بهترین بوده؟ وقتی نمی‌توانیم دو تیم آسیایی مدعی را ببریم، چه مدعی؟ شما می‌دانید استقلال چقدر از کی‌روش ضربه خورده است؟ تنها به دعوای او و برانکو نگاه نکنید، بلاهای زیادی سر استقلال آورد. همین آقا کاری کرد که امید ابراهیمی، سیدمجید حسینی و … از استقلال جدا شدند تا دست شفر بسته شود. اگر به بهترین شکل از این دو بازیکن استفاده می‌شد، آنها از استقلال جدا نمی‌شدند.

وی در پایان عنوان کرد: اگر در گذشته یک استقلالی سرمربی تیم ملی می‌شد یا یک پرسپولیسی، حرمت‌ها را حفظ می‌کردند. بررسی کنید با حضور کی‌روش مردم در صفحات مجازی چقدر پرخاشگر شده‌اند. او فوتبال ایران را بهم ریخت و گفت تا آب گل‌آلود است، ماهی بگیرم.

Ad

Ad
Ad

روی خط خبر

 • پیام ظریف به نخست‌وزیر جدید انگلیس
 • تخفیف مجازات سربازان فراری
 • آیا فیزیکدانان بالاخره توانستند به ماشین زمان دست یابند؟
 • نتانیاهو ادعاهای نخ‌نما شده علیه ایران را تکرار کرد
 • بازگشت‌ بی‌سروصدای بخت‌آزمایی به تلویزیون
 • سفره کارگران کوچکتر شد
 • ادعای سخیف ترامپ درباره محو افغانستان/ واکنش تند کابل
 • اعتراف وزیر انرژی آمریکا به نفوذ ایران در بازارهای جهانی نفت
 • “جنگ نفتکش‌ها” هزینه‌های انتقال نفت را افزایش داد
 • سالانه چند نفر در کشور بر اثر مرگ مغزی می‌میرند؟
 • ابوترابی، نماینده اصولگرا: در حال جمع آوری امضا برای عزل رحیمی از هیئت رئیسه مجلس هستیم
 • رئیس دفتر رهبری: امروز اقلیتی قارون‌صفت سوار بر ماشین‌های چند میلیاردی در خیابان‌ها رژه می‌روند
 • «تپلی و من» فردا به سینما می‌آید
 • علی مطهری: اصلاح طلبان باید در انتخابات آینده با معتدل ها ائتلاف کنند
 • شکایت از فلاحت پیشه به دلیل پیشنهاد مذاکره ایران و آمریکا
 • ائتلاف سعودی یک نفتکش را توقیف کرد
 • ویشکا آسایش و حامد کمیلی به تلویزیون می‌آیند
 • مرخصی بقایی تا روز جمعه تمدید شد
 • شرط سروش برای جدایی از پرسپولیس
 • محسن افشانی به یک سال حبس محکوم شد
 • سفیر ایران در کپنهاگ: دولت دانمارک در حال بررسی پیوستن به اینستکس است
 • تحلیلگر آمریکایی: اگر افسران سیا لو رفته‌اند، بسیاری از عملیات‌ها باید لغو شود
 • آخرین وضعیت قدیمی‌ترین مرشد ایرانی در بیمارستان
 • جلالی: مذاکره با آمریکا در شرایط فعلی اسم رمز فتنه است
 • وب سایتی که سلفی کاربران را به نقاشی رنسانس تبدیل می کند
 • دادن پول برای تجارت به دیگری و دریافت ماهانه سود‌
 • الاخبار: لندن برای حل تنش با ایران، نخست وزیر عراق را واسطه کرد
 • ۱۲۱ خانه و بنای ارزشمند در تهران به کافه تبدیل شده اند
 • CNN: احتمال پرواز جنگنده های آمریکایی بر فراز هرمز
 • تلاش ژاپن برای ترغیب گردشگران به داشتن بیمه مسافرتی