مقام مسئول: ۴۵ پروژه درفرودگاه های کشور دردست اجرا است

۱۲ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۶  /   /  کد خبر: 47561
مقام مسئول: ۴۵ پروژه درفرودگاه های کشور دردست اجرا است

عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه امسال اجرای ۴۵ پروژه مهم در فرودگاه های کشور در دست اقدام قرارگرفته است، گفت: تلاش خواهیم کرد ۸۰ درصد این پروژه ها امسال به پایان برسد.
[مقام مسئول: ۴۵ پروژه درفرودگاه های کشور دردست اجرا است/ نبود زمین برای توسعه مهرآباد]

«غلامحسین باقریان» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا ساخت پایانه های مسافری، توسعه محوطه های پروازی، ساخت و بهسازی باند پروازی و احداث ساختمان های اداری را از مهمترین پروژه های فرودگاهی در کشور عنوان کرد.
معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه ها کشور بیان کرد: برای تسریع در انجام طرح های توسعه ای در فرودگاه های کشور قرار شده است ما هیچ پروژه ای را آغاز نکنیم مگر این که تمام طرح های در دست اجرای شرکت فرودگاه ها در فرودگاه های کشور به پایان برسد.
به گفته باقریان، اعتباری معادل ۳ هزار میلیارد ریال برای تکمیل این ۴۵ طرح در نظر گرفته شده است و علاوه بر این یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال دیگر برای انجام برخی از پروژه ها که ۲ تا ۳ سال آینده در فرودگاه ها به بهره برداری خواهد رسید، هزینه خواهد شد.
وی توسعه فرودگاه مهرآباد را به عنوان پرترددترین فرودگاه کشور بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: بهسازی محوطه پایانه یک فرودگاه مهرآباد، بازسازی و بهسازی توسعه سالن ترانزیت پایانه های یک و دو این فرودگاه و اتصال حدود ۶ پل تلسکوپی با اعتباری معادل ۲۳۰ میلیارد ریال به ترمینال های مهرآباد از مهم ترین طرح های این فرودگاه در سال جاری است.
عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران یادآورشد: هم اکنون برای توسعه فرودگاه مهرآباد و ساخت پایانه در این فرودگاه با یک شرکت سرمایه گذاری ایتالیایی در حال مذاکره هستیم.
باقریان مشکل بزرگ فرودگاه مهرآباد را نبود زمین برای انجام فعالیت های توسعه ای عنوان کرد و افزود: زمین های این فرودگاه در اختیار برخی نهادها قرار گرفته است و آنها را در اختیار شرکت های سازنده خودرو قرار داده اند تا به عنوان پارکینگ استفاده شود، در حالی که هر روز به علت نبود زمین در مهرآباد تعدادی از هواپیماها به سایر فرودگاه های کشور منتقل می شوند و این هزینه زیادی را به شرکت ها تحمیل می کند.
به گفته وی، از شورای امنیت ملی و ستاد کل نیروهای مسلح درخواست شده است که زمین های نهادهای نظامی در اختیار قرار گیرد تا بتوانیم در۴ تا ۵ سال آینده با اجرای طرح های توسعه ای و ساخت پایانه های مسافری این فرودگاه را برای تردد ۲۵ میلیون مسافر آماده کنیم تا همچنان این فرودگاه بتواند برای انجام پروازهای داخلی و منطقه ای به خدمات هوایی خود ادامه دهد.
به گزارش ایرنا، سالیانه بیش از ۱۶ میلیون مسافر از فرودگاه مهرآباد به عنوان پرترددترین فرودگاه کشور جابه جا می شوند.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها