حقوق ۳۵۰ هزار تومانی طرح کارورزی توهین به فارغ‌التحصیل است

۱۲ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۶  /   /  کد خبر: 47456
حقوق ۳۵۰ هزار تومانی طرح کارورزی توهین به فارغ‌التحصیل است

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور گفت: حقوق ۳۵۰ هزار تومانی که برای فارغ‌التحصیلان در طرح کارورزی در نظر گرفته شده توهین به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است زیرا حتی به اندازه هزینه ایاب و ذهاب آنها هم نمی‌شود.

هادی ابوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در حوزه کار و کارگری وجود دارد این است که بالا بودن تعداد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی توقع افراد را از شغل بالا برده و همه انتظار دارند که پشت میز نشسته و کارهای آسان انجام دهند.

وی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که در طرح کارورزی وجود دارد این است که کسانی که مدرک دانشگاهی ندارند را در نظر نگرفته و علاوه بر آن حقوق ۳۵۰ هزار تومانی که برای فارغ‌التحصیلان در نظر گرفته شده به نوعی توهین به کارگر و فارغ‌التحصیل است.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور ادامه داد: همچنین وضعیت بیمه و مزایای این کارورزان هم در این طرح به هیچ عنوان مشخص نبوده و ممکن است مشکلاتی را برای افراد ایجاد کند.

ابوی تأکید کرد: همچنین با توجه به مزایایی که در این طرح برای کارفرمایان در نظر گرفته شده ممکن است برخی از کارفرمایان اقدام به اخراج کارگر خود کرده و برای جذب کارورز اقدم کند که این موضوع ممکن است سبب افزایش میزان بیکاری نیز بشود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مهم‌ترین ایرادی که به این طرح وارد است این است که از شرکای اجتماعی در تدوین آن نظرخواهی نشده و نظر هیچ کدام از تشکلات برای این طرح از آنها گرفته نشده است.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور تصریح کرد: دولت اگر قصد دارد اقدامی در راستای افزایش اشتغال انجام دهد باید دقت داشته باشد که مشکلات را بیشتر نکرده و با نمایندگان اقشار مختلف در مورد آن صحبت کند.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها