دستبرد سعودی‌ها به جیب کارگران خارجی

۱۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۷  /   /  کد خبر: 47043
دستبرد سعودی‌ها به جیب کارگران خارجی

دولت عربستان به منظور افزایش درآمدهای خود از ابتدای ماه جولای مالیات بیشتری از کارگران خارجی و وابستگان آنها می گیرد.

به گزارش  بازتاب به نقل از پایگاه خبری سما تی وی، دولت عربستان به منظور افزایش درآمدهای خود از ابتدای ماه جولای مالیات بیشتری از کارگران خارجی و وابستگان آنها می گیرد.

بر اساس این گزارش، مالیات ماهانه ای که از کارگران خارجی اخذ می شود در سال نخست اجرای این طرح به ۱۰۰ ریال سعودی در ازای هر وابسته خواهد رسید. این رقم تا سال ۲۰۲۰ به تدریج هر سال افزایش خواهد یافت. رقم مالیات اتباع خارجی در سال بعد به ۲۰۰ ریال و در جولای سال ۲۰۱۹ به ۳۰۰ ریال خواهد رسید. کارگران خارجی باید در سال ۲۰۲۰ ماهانه ۴۰۰ ریال سعودی به ریاض خراج بپردازند.

شورای وزرای دولت عربستان در قالب برنامه موازنه مالی عربستان که در دسامبر ۲۰۱۶ به تصویب رسیده با این ارقام جدید مالیاتی موافقت کرده است.

منابع اگاه به روزنامه الریاض گفتند، با وجود اینکه اول ماه جولای آخرین فرصت جمع آوری این مالیات ها اعلام شده، اما به صورت رسمی هیچ مکانیزمی برای جمع آوری مالیات خارجیان اعلام نشده است.

منابع مطلع در سازمان گذرنامه های بی نام عربستان اوایل امسال فاش کردند که این مالیات ها با مجوزهای اقامت (کارت های شناسایی مقیم) مرتبط شده است و هر سال در هنگام تجدید اعتبار این کارت ها، مالیات مذکور از کارگران خارجی گرفته خواهد شد.

دولت سعودی همچنین در حال برنامه ریزی برای افزایش مالیات بر درآمد کارگران خارجی است.

محمد الجدان، وزیر دارایی عربستان اخیرا گفته، مالیات بر درآمد کارگران خارجی افزایش خواهد یافت.

هم اکنون شرکت هایی که تعداد کارگران خارجی آنها از تعداد کارگران سعودی بیشتر باشد موظفند ماهانه بابت هر کارگر خارجی ۲۰۰ ریال سعودی مالیات بپردازند. این رقم قرار است از سال آینده به تدریج تا سال ۲۰۲۰ افزایش یابد.

به علاوه، شرکت هایی که از تعداد کمتری کارگر خارجی استفاده می کنند دیگر از این مالیات ها معاف نخواهند بود، بلکه باید مالیات کارگران خارجی خود را پرداخت نمایند.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها