جدیدترین اخبار
۱۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۸ سیاسی کد خبر :46741

مداحی عید فطر کار درستی نبود

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین تاکید کرد که در حال حاضر موفقیت دولت، موفقیت نظام است و همه باید برای حل مشکلات کشور همدلی داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، محمدرضا باهنر عصر امروز در نشست ماهیانه جامعه اسلامی مهندسین، با انتقاد از مداحی روز عید فطر در مصلی تهران، گفت: بعد از یک ماه تعبد، روزه و عبادت، مردم برای جشن به نماز عید می‌آیند و آن طور مداحی خطاب به رییس جمهور کار درستی نبود.

وی همچنین با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، اظهار کرد: فارغ از نتیجه انتخابات، ‌حضور بالای هفتاد درصد مردم با وجود همه مشکلات و نگرانی های موجود در کشور پیروزی بزرگی برای ملت صبور و بصیر ایران اسلامی بود و باید از این سرمایه بزرگ تقدیر کرد.

باهنر خاطر نشان کرد: البته به رقابت‌ها و مناظرات تلویزیونی نیز ایرادات و اشکالاتی وارد است. به طور کلی برخی اظهارات مستدل است اما نباید زده شود، برخی مستدل است و باید مطرح شود اما برخی اظهارات مستدل نیست و نباید آن‌ها را گفت که این موضوع بعضا در مناظره‌ها رعایت نشد.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با تاکید بر اینکه رفتار فعالان سیاسی قبل و بعد از انتخابات باید متفاوت باشد، تصریح کرد: اکنون باید با همکاری‌ها و رفاقت‌ها مشکلات کشور را پیگیری کرد و از این به بعد موفقیت دولت موفقیت نظام است. اینکه در همین سال اول بخواهیم اثبات کنیم دولت ناکارآمد است سیاست بسیار اشتباهی خواهد بود.

باهنر تاکید کرد: ان‌شاء‌الله کابینه‌ای فرش، جوان و با فکر با تدبیر و کارآمد روی کار بیاید و با اقدام کارها را جلو ببرد. به طور کلی کارهای حکومتداری بسیار سخت و پیچیده است و توان و تدبیر بالایی می خواهد.

وی افزود:‌ در این میان برخی حرف های تند نیز زده می‌شود. مثلا حضرت آقا فرمودند برخی مراکز فرهنگی در صورت دیدن اختلال آتش به اختیار هستند اما عده ای روز قدس با استناد به همین حرف به رئیس جمهور فحش دادند و از آن تعبیر آتش به اختیار کردند. اگر کسی آتش به اختیار بودن را مترادف با قانون شکنی، تخلف، توهین و تحقیر بداند نسبت به حرف های حضرت آقا بی‌توجه بوده است و افراد متعهد و انقلابی را نیز بدنام می‌کند. از طرفی عده‌ای هم بهانه به دست می‌گیرند که این ها نمی‌گذارند ما کارمان را انجام دهیم.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آخرین تحولات منطقه، گفت:‌ در حال حاضر منطقه تحولات سنگینی را تجربه می‌کند و می بینیم که داعش و گروه‌های تکفیری در حال از دست دادن سنگرها و مقرهای خود هستند.

وی با اشاره به آزادسازی شهر موصل، گفت:‌ به طور کلی آثار این وحشی‌گری‌ها به این زودی‌ها برطرف نمی‌شود و آن تفکر همچنان باقی می‌ماند اما از همت بزرگانی همچون آیت‌الله سیستانی که حکم جهاد صادر کردند و همت مردم عراق و بسیجی‌های این کشور و کمک‌های ایران اسلامی وضع به سامان جدیدی رسید و امیدواریم اثری از این تکفیری‌ها و آدم‌های خونخوار باقی نماند. البته با باقی ماندن این تفکر آن‌ها به محل تولد خود بر می گردند و در آنجا تحرکاتی خواهند داشت هرچند ما علاقه نداریم به بانیان این جنگ نیابتی ضربه‌ای وارد شود.

باهنر یادآور شد:‌ تحول دیگر روابط کشورهای منطقه است که برخی زمینه‌ها از قبل وجود داشته اما با تحرکات دولت تازه به دوران رسیده آمریکا برخی مواضع تغییر کرده و در راس آن‌ها آل سعود قرار دارد که حکومتداری عملا دست جوان‌های خام و نپخته‌ای در این کشور افتاده که کار سخت‌تر شده است چون گویا پادشاه عربستان مریضی دارد و این آدم‌های شر و تازه به دوران رسیده امور را در دست گرفته‌اند.

وی با اشاره به تغییر ولیعهد عربستان گفت: به تازگی این جوانک بچه را به عنوان ولیعهد معرفی کردند، در رابطه با این تغییر خبرهایی منتشر شده مبنی بر اینکه ولیعهد قبلی در حصر است یا به فکر کودتا بوده است. حال باید دید در این سیاست ها چه پیش می آید.

این فعال سیاسی اصولگرا همچنین با اشاره به قطع ارتباط برخی کشورها با قطر اظهار کرد: آقای ترامپ روزهای اولی که روی کار آمده بود پر شر و شورتر بود و هر چه از زمان ریاست جمهوری او می گذرد می فهمد که چه اختیاراتی دارد و چه کارهایی می‌تواند انجام دهد. این حکومت هنوز در حال سعی و خطا است و می‌بینیم که در تمام مباحث منطقه‌ای و بین‌المللی نام ایران اسلامی است؛ به طوری که یکی از شروط گذاشته شده برای قطر قطع ارتباط با ایران بود و این نشان از تاثیرگذاری جمهوری اسلامی ایران دارد.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در ادامه بیان کرد: در داخل کشور نیز اتفاقی افتاد و آن آتش بازی بود که عوامل داعش و تکفیری در مجلس و حرم امام (ره) انجام دادند و با اینکه اتفاق مهمی نبود اما در سیاست های راهبردی ما اثر سنگینی داشت. البته به حمد الله این موضوع خوب و تمیز جمع شد و نیروهای اطلاعاتی عملیاتی و امنیتی تسلط خوب و مقتدرانه‌ای در این رفتارها داشتند. البته برخی نقشه‌های تدافعی ما باید تغییر کند.

باهنر تاکید کرد:‌ به طور کلی می توان گفت که اتفاقی که در مجلس افتاد با تمهیدات ساده می توانست پیشگیری شود چراکه مسیر نقشه‌های آن‌ها تحت تعقیب بچه‌های اطلاعاتی ما است. بنابراین نیروهای اطلاعاتی و امنیتی باید به صورت جدی در برنامه‌های دفاعی خود تجدید نظر کنند چرا که همانطور که دیدیم در دقایق اولیه نیروهای امنیتی حتی اسلحه در دست نداشتند. البته این مسئله با آگاهی بود اما یک نقطه ضعف است که دوستان باید در این راستا تلاش بیشتری داشتند و راهبرد دفاعی در مناطق حساس کشور باید تغییر پیدا کند چرا که به طور کلی مدافع باید حدود هشت برابر حمله کننده تجهیزات داشته باشد و نیروهای مسلح ما همیشه بر این فرض باشند که فردا حمله خارجی دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حمله موشکی کشور به مواضع داعش در سوریه، گفت:‌ این کار اقدام خطیر و مهمی بود. ما برای اولین بار به صورت عملیاتی پاسخ دشمن را دادیم و گزینه خود را روی میز گذاشتیم، به دشمن نشان دادیم در این موضوع جدی هستیم و اگر دست و پایی به سمت تجاوز به ایران دراز شود آن را قطع خواهیم کرد.

باهنر تاکید کرد:‌ در این بین وزیر اطلاعات می گوید که گرای منطقه را ما دادیم، از آن طرف فرماندهان قدس می‌گویند ما بودیم و بعد ثارالله می‌گوید نه ما منطقه را پیدا کردیم. باید بدانیم این افتخار همه ماست، اکنون وقت چیدن غنایم نیست و چنین مباحثی انسان را آزرده خاطر و نگران می‌کند.

این فعال سیاسی اصولگرا یادآور شد: در این پرتاب موشکی با شورای عالی امنیت ملی نیز هماهنگی شده بود و این کار به اذن مقام معظم رهبری، فرمانده کل قوا و نیروهای مسلح انجام گرفت.

وی در پایان وحدت، ‌اجماع، انسجام و امنیت در کشور را نیز مورد تاکید قرار داد و با اشاره به برخی اظهارات مطرح شده روز گذشته توسط محسنی اژه‌ای در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه تهران گفت:‌ شاید بهتر بود این حرف‌ها زده نمی‌شد چون گاهی سخنران منظور دیگری دارد اما مهم این است که شنوندگان چه برداشتی می‌کنند.

روی خط خبر

 • پرداخت دیه قربانیان اسیدپاشی اصفهان از صندوق بیت‌المال
 • بحران برق در عراق؛ چرخش بغداد به سوی ریاض
 • سال آینده ۲ کنکور در کشور برگزار می‌شود/تاخیر در بازنشستگی ۱۰ هزار معلم
 • ساختمان جنجالی کمیته امداد فروخته شد
 • ۱۲۳ کنسرت در ۳ ماهه نخست سال مجوز گرفتند
 • مذاکره جواد هاشمی با اکبر عبدی برای حضور در «تورنادو»
 • عارف: مهم‌ترین مسئله در آموزش و پرورش کیفیت آموزش و ارتقای جایگاه معلمان است
 • رئیس سابق سیا: گفتگوی ترامپ با پوتین کمتر از خیانت نیست
 • پوتین: روسیه با آمریکا برای ساماندهی بازار نفت همکاری می‌کند
 • تنها نتیجه نشست هلسینکی این بود: ترامپ یا یکی از دارایی‌های اطلاعاتی روسیه است یا از ایفای نقش در تلویزیون لذت می برد
 • نوبخت: وقتی کار خوبی صورت می‌‌گیرد اطلاع‌‌رسانی نمی‌‌‌شود
 • کدخدایی: نامه روحانی به آیت‌الله جنتی محرمانه است / پیوستن به FATF الزامی ندارد
 • دادستان تهران: قوه قضاییه در تهیه و پخش مستند بیراهه نقشی نداشته
 • جان کری: ترامپ کاملا از پوتین فریب خورد
 • پوتین: مدرک رسواکننده‌ای علیه ترامپ نداریم
 • چرا تا قبل از نوامبر آمریکا بر ایران سخت‌گیری نخواهد کرد؟
 • زنی که قصد دارد جانشین نتانیاهو شود کیست؟
 • هشدار پلیس به اراذل و اوباش؛ کُری خوانی نکنید
 • آشنا: زمان آن است که با آمریکای ضدترامپ گفت‌وگو کنیم
 • شایعات درباره پسر آیت‌الله علم‌الهدی
 • سبد کالا‌یی دلار ۴۲۰۰
 • تشریح آخرین اقدامات انجام شده برای خانواده شهدای سانچی
 • شروط ترخیص کالای صدور قطعی برگشتی اعلام شد
 • نامه محرمانه شورا به شهرداری و اعلام لیست متخلفان برج باغ‌ها
 • ضرر ۱۰میلیارد دلاری اروپا بدلیل قطع صادرات به ایران
 • هشدارِ مسمومیت‌زا بودن نوعی خمیر بازی
 • بخش‌خصوصی مخالف ارز دونرخی
 • انجام خدمات دکوراسیون داخلی و معماری بر پایه ترمووود
 • گرانی بیش از ۱۷درصد کالاهای وارداتی ممنوع شد
 • تغییر در مشخصات قرارداد آتی زعفران