برگزاری اجلاس شهرداران ۲۶ شهر صاحب‌نام جهان در حوزه صنایع‌دستی در تبریز

۱۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۷  /   /  کد خبر: 46516
برگزاری اجلاس شهرداران ۲۶ شهر صاحب‌نام جهان در حوزه صنایع‌دستی در تبریز

شهردار تبریز از برگزاری اجلاس شهرداران ۲۶ شهر صاحب‌نام جهان در حوزه صنایع‌دستی در تبریز خبر داد.

به گزارش ایسنا، «صادق نجفی»، با اعلام این خبر، اظهار کرد: اجلاس شهرداران شهرهای جهانی صنایع‌دستی، با حضور رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی هم‌چنین معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، ۲۳ الی ۲۵ تیر در تبریز برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های اجلاس شهرداران شهرهای جهانی صنایع‌دستی، خاطرنشان کرد: این برنامه طی روز ۲۳ الی ۲۵ تیر ماه و به میزبانی شهرداری تبریز برگزار شده و در این اجلاس پتانسیل‌های صنایع‌دستی شهرهای جهانی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

شهردار تبریز یادآور شد:خرسندیم که در سال‌های اخیر، جایگاه بین‌المللی شهر تبریز،از مسیر فرهنگ و هنر به مخاطبان بین‌المللی شهر عرضه‌شده است، جایگاه ویژه شهر در حوزه شهرجهانی بافت فرش، پایتخت‌نگاری و پایتخت گردشگری هم‌چنین میزبانی موفق جشنواره هنرهای اسلامی، موجب شده تبریز میزبانی اجلاس شهرداران شهرهای جهانی صنایع‌دستی را از آن خود کند.

نجفی تصریح کرد: نتیجه همه این زمینه‌های بین‌المللی، در خدمت اعتلای جایگاه بین‌المللی شهر و تقویت برنامه‌های گردشگری تبریز ۲۰۱۸ خواهد بود.

نجفی ارائه گزارش از هنر صنایع‌دستی تبریز و معرفی هنر- صنعت فرش، معرفی پتانسیل‌های گردشگری تبریز و اقدامات انجام یافته برای میزبانی از گردشگران جهانی از جمله پیش زمینه‌های لازم برای استقبال از تبریز ۲۰۱۸ عنوان کرد.

وی یادآور شد: این اجلاس باعث تعامل بیشتر هنرمندان این ۲۶ شهر خواهد شد.

اجلاس شهرداران شهرهای جهانی صنایع‌دستی از ۲۳ لغایت ۲۵ تیرماه در هتل گسترش تبریز برگزار خواهد شد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها