کاهش قیمت طلا در بازار جهانی

۱۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۶  /   /  کد خبر: 46313
کاهش قیمت طلا در بازار جهانی

 

در حالی که سیگنال های ارسالی از سوی بانک های مرکزی مهم جهان نشان می دهد که دوران پول ارزان به سر آمده و این مسئله موجب افزایش بازدهی اوراق قرضه و آسیب دیدن بازارهای امنی نظیر بازار طلا می شود، قیمت فلز زرد دیروز کاهش یافت.

به گزارش رویترز، هرچند قیمت طلا در نیمه نخست امسال رشدی ۸ درصدی را تجربه کرده، اما بعد از شروعی قدرتمند در سه ماهه نخست سال، در سه ماهه دوم رشد آن متوقف شده و نسبت به پایان ماه مارس تفاوت چندانی نکرده است.

به گزارش  بازتاب به نقل از تسنیم، بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰٫۳۱ درصد کاهش به ۱۲۴۱ دلار و ۶۱ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز برای تحویل در ماه اوت ۰٫۲۸ درصد کاهش داشت و به ۱۲۴۲ دلار و ۳۰ سنت رسید.

قیمت طلا در ماه ژوئن کاهش ۲ درصدی را تجربه کرد و در سه ماهه دوم سال شاهد افت ۰٫۴ درصدی بود.

اظهارات مقامات بانک های مرکزی حوزه یورو، انگلیس و کانادا در هفته گذشته نشان داد که برنامه های تسهیل کمی ای که از زمان بحران مالی جهانی توسط این بانک ها به اجرا گذاشته شده بود، احتمالا برچیده خواهد شد و این منجر به عادی سازی تدریجی نرخ های بهره خواهد گشت.

این در حالی است که فدرال رزرو آمریکا نیز در نشست ماه ژوئن خود تصمیم به افزایش نرخ بهره گرفت.

تورستن پروتل، تحلیلگر بازار طلا گفت: «مهم ترین مسئله برای بازار طلا این است که ما شاهد انقباضی شدن سیاست پولی در آمریکا هستیم و با افزایش بیشتر نرخ بهره قیمت طلا کاهش یافته است.»

وی افزود، هرچند بانک مرکزی اروپا همچنان نسبت به انقباضی کردن سیاست پولی محتاط است، اما گرایش کلی بیشتر به سمت انقباضی شدن سیاست هاست و «این برای بازار طلا خوب نیست.»

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها