جدیدترین اخبار
۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۸ آرشیو کد خبر :4554

اسکوترهای قاچاق متوقف شد/کشف لواشک های غیربهداشتی

جانشین فرماندهی انتظامی استان فارس از کشف ۱۸۹ دستگاه اسکوتر قاچاق با ارزشی بالغ بر یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ علی ذوالقدری، گفت: مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز مطلع شدند، یک دستگاه خودرو کامیون پس از بارگیری کالای قاچاق از بنادر جنوبی به مقصد شیراز در حال حرکت است که بلافاصله موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت.
وی ادامه داد: ماموران به محور شیراز- بندرعباس اعزام شدند و پس از کنترل محورهای مواصلاتی و گشت زنی های نامحسوس در نهایت، خودرو مورد نظر را مشاهده و متوقف کردند که در بازرسی از این خودرو، ۱۸۹ عدد اسکوتر بدون مدارک قانونی و گمرکی کشف شد.
سرهنگ ذوالقدری خاطرنشان کرد که در این راستا دو متهم، دستگیر و به مرجع قضائی معرفی شدند.

**کشف ۸۵۰ کیلوگرم لواشک غیربهداشتی
فرمانده انتظامی شهرستان پیشوا از توقیف یک دستگاه خودرو نیسان و کشف ۸۵۰ کیلوگرم لواشک غیربهداشتی خبر داد.
سرهنگ مصطفی علیزاده اظهار کرد: ماموران کلانتری مرکزی پیشوا حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودرو نیسان مشکوک شدند و جهت بررسی بیشتر، خودرو یاد شده را متوقف کردند.
این مقام انتظامی اضافه کرد: ماموران ضمن هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از خودرو، ۸۵۰ کیلوگرم لواشک غیربهداشتی کشف و ضمن توقیف خودرو ، راننده را نیز دستگیر کردند.

**کشف انبار محموله بزرگ پارچه قاچاق میلیاردی
جانشین فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی از کشف محموله بزرگ پارچه قاچاق به ارزش چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال خبر داد.
سرهنگ علی ابراهیمی افزود: در پی کسب خبری مبنی بر دپوی پارچه قاچاق در مهاباد، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران دایره مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان قرار گرفت.
این مقام انتظامی ادامه داد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و نامحسوس ، محل مورد نظر، شناسایی و پس از کسب مجوز قضائی مورد بازرسی قرار گرفت که در بازرسی از محل، ۷۶۴ طاقه پارچه قاچاق کشف شد؛ ضمن اینکه در این راستا یک متهم، دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مرجع قضائی شد.

**عامل برداشت غیرمجاز، آشنا بود
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان همدان گفت: فردی که از طریق خریدهای اینترنتی اقدام به برداشت غیر مجاز۲۰ میلیون ریالی کرده بود توسط کارشناسان پلیس فضای تولید و تبادل انتظامی استان همدان شناسایی و دستگیر شد.
سرهنگ اکبر امینی افزود: در پی شکایت یکی از شهروندان همدانی مبنی بر برداشت اینترنتی غیر مجاز در مراجعه به پلیس فتا، شناسایی عامل یا عاملان برداشت غیرمجاز در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی ادامه داد: در تحقیقات اولیه مشخص شد از حساب بانکی شاکی در قالب خریدهای اینترنتی مبلغ ۲۰ میلیون ریال وجه برداشت شده و شاکی هیچ اطلاعی از نحوه برداشت ها نداشته است.
این مقام انتظامی گفت: کارشناسان این پلیس با حساسیت نسبت به پیگیری موضوع مطروحه اقدام و با بکار گیری شگردهای خاص پلیسی، مجرم را شناسایی و پس از اخذ دستور مقام محترم قضایی نامبرده را دستگیر کردند.
سرهنگ امینی اظهار کرد: متهم که از آشنایان شاکی بود ابتدا منکر بزه ارتکابی شد و سعی در کتمان حقیقت داشت که با ارائه مستندات علمی لب به اعتراف گشود و به موضوع برداشت اینترنتی غیر مجاز از حساب شاکی اعتراف و هدف از این کار را کسب منافع مالی اعلام کرد.

**عدم نگهداری از رمز مشکل آفرین شد
رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی در رابطه با گوشی‌ های هوشمند و نصب اپلیکیشن‌ های کاربردی بدون رعایت حریم خصوصی و آگاهی از امنیت آن، هشدار داد.
سرهنگ جواد جهانشیری گفت: به دنبال شکایت شهروندی مبنی بر کم شدن نامتعارف شارژ سیم کارت تلفن همراه او، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.
وی افزود: شاکی در اظهارات اولیه خود به کارشناسان اظهار کرد: حدود۲۰ روز قبل که برای ایام نوروز تلفن خود را رقم قابل توجهی شارژ کرده بودم، ناگهان متوجه اتمام شارژ آن شدم و پس از آن نیز به محض اینکه سیم کارت خود را شارژ می‌کنم بلافاصله بدون اینکه بنده به جایی تماس گرفته باشم یا شارژ خود را استفاده کنم،‌ اعتبارم تمام می ‌شود و از آنجایی که شماره تلفنم بابت حرفه‌ای که دنبال می‌کنم در بین شهروندان شناخته شده است از تغییر آن نیز متضرر خواهم شد.
سرهنگ جهانشیری ادامه داد: با توجه به اظهارات شاکی، کارشناسان پلیس فتا گوشی هوشمند شاکی و نرم افزارهای درون آن را به دقت بررسی کردند اما گوشی یاد شده فاقد هرگونه برنامه جاسوس افزار یا هرگونه برنامه‌ای مبنی بر هک سیم کارت بود.
این مقام انتظامی افزود: با توجه به عدم وجود هرگونه برنامه جاسوس‌ افزار در گوشی شاکی، اپلیکیشن‌های کاربردی او ، دوباره مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به اینکه اپلیکیشن خرید شارژ، روی گوشی هوشمند شاکی فعال بود مشخص شد در یکی از برنامه‌های کاربردی دانلود شده توسط شاکی، امنیت آن مورد توجه قرار نگرفته و در نگهداری رمز عبور آن دقت لازم نشده و عامل سوءاستفاده از آن با به کارگیری تکنیک‌هایی به این رمز پی برده و از آن سوء استفاده می‌کند.
وی ‌ادامه داد: با توجه به سرنخ‌های به دست آمده توسط کارشناسان پلیس فتا، متهمی‌ در این رابطه شناسایی و با هماهنگی قضایی دستگیر شد.
رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی گفت: متهم ۲۷ ساله پس از مشاهده ادله فنی به جرم خود اعتراف و اظهار کرد که با سوءاستفاده از نا‌آگاهی برخی از کاربران و ارسال پیام‌هایی مبنی براینکه شارژ رایگان یک هزار تومانی و بیشتر در ازای ارسال کد« **** » و با فریب کاربر از وی کد اطلاعات حسابش را دریافت و اقدام به سوءاستفاده از شارژ او می کرده است .

**کشف ۱۴۳ رأس دام قاچاق
فرمانده انتظامی کبودراهنگ استان همدان از کشف ۱۴۳ رأس دام قاچاق در این شهرستان خبرداد.
سرهنگ محمدعلی محمدی گفت: در راستای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اکیپ پلیس این شهرستان در ۴۸ ساعت گذشته تور ایست و بازرسی مبارزه با قاچاق کالا و ارز را در محورهای مواصلاتی اجرا کرد.
وی افزود: ماموران انتظامی در این طرح به دو دستگاه کامیون که حامل احشام بود، مشکوک و خودروها را متوقف کردند که در بازرسی های به عمل آمده مشخص شد احشام، فاقد مجوز حمل هستند.
این مقام انتظامی ادامه داد: کامیون ها در حال حمل ۱۴۳ رأس دام بودند که با دستور ایست پلیس متوقف شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان کبودراهنگ ، ارزش ریالی احشام قاچاق کشف شده را بیش از یک میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال عنوان کرد و افزود: خودروهای حامل احشام توقیف شد و چهار متهم در این رابطه دستگیر و تحویل مراجع قانونی شدند.

**کشف ۱۹۱ کیلوگرم تریاک
جانشین انتظامی شهرستان رابر استان کرمان از عملیات پلیس برای ناکامی قاچاقچیان و کشف ۱۹۱ کیلوگرم تریاک خبر داد.
سرگرد یونس سالاری، گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر و یگان امداد این فرماندهی هنگام گشت زنی نامحسوس در سطح حوزه استحفاظی در محور جیرفت-رابربه دو دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ مشکوک شدند و دستور ایست دادند.
این مقام انتظامی اظهارکرد: دراین عملیات، راننده خودروها پس از ورود به ایست و بازرسی بدون توجه به ایست پلیس ، اقدام به فرار کردند.
سالاری ادامه داد: ماموران پس از طی مسافتی خودرو را در یکی از محورهای کوهستانی رها شده یافتند و ۱۳۴ کیلوگرم تریاک را کشف کردند. خودرو دوم نیز توسط ماموران یگان امداد در ورودی شهرستان متوقف و طی بازرسی تخصصی ۵۷ کیلوگرم تریاک کشف شد.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: در این عملیات از دو خودرو توقیفی در مجموع ۱۹۱ کیلوگرم تریاک کشف و یک قاچاقچی دستگیر که جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد.
به گفته وی تحقیقات برای دستگیری متهم دیگر، ادامه دارد.

**کشف محموله یک میلیاردی برنج قاچاق
رئیس پلیس آگاهی استان یزد از کشف ۱۴ تن برنج خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال توسط ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد.
سرهنگ حسین رضایی اظهار کرد: روز گذشته ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان یزد با انجام یک عملیات ایست و بازرسی یک دستگاه تریلر کشنده دانگ فنگ را که در کمربندی یزد با محموله برنج در حال حرکت بود، متوقف کردند.
وی ادامه داد: ماموران پس از بررسی اسناد، مدارک و بارنامه خودرو، متوجه شدند که راننده خودرو اقدام به بارگیری ۱۴ تن برنج خارجی به صورت قاچاق از شرق کشور کرده است که به همین منظور، خودرو به پارکینگ منتقل شد.
رئیس پلیس آگاهی استان یزد با بیان اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شد ، افزود: مبارزه با قاچاق کالا از اولویت های مهم پلیس استان است.

روی خط خبر

 • خودروسازان پاسخگوی خواسته های مردم باشند
 • شرکت های ناشناس واردکننده خودرو چقدر ارز دولتی گرفتند؟
 • وزارت امور خارجه پاسخگو باشد: پروین فرشچی انتخاب «ظریفی» نیست!
 • تصمیم مجمع تشخیص مصلحت نظام نشان داد که «بن بست» نداریم
 • افزایش جریمه پارک غیرمجاز در محل توقف معلولان
 • خنده‌های احمدی‌نژاد در جلسه مجمع تشخیص
 • حمله به پاسگاه مرزی سپاه در مریوان؛ ۱۰ نفر شهید شدند
 • اقدام تاسفباری که در پشت پرده مجلس در جریان است؛ معاونان پارلمانی با «کیسه امتیازات» در مجلس، برای «استثنا کردن رؤسا از طرح منع به کارگیری بازنشستگان»
 • کیسینجر: دنیا در شرایط بسیار خطرناکی است/ ترامپ می‌تواند نشان‌دهنده پایان یک دوران باشد
 • پرداخت ۱۲۰۰ میلیارد تومان سود انواع اوراق
 • سود اوراق قرضه با سخنان ترامپ بالا رفت
 • دیوار کوتاه مردم / وقتی بانکها زورشان به وام‌گیرندگان خُرد می‌رسد
 • مذاکره کننده ارشد اروپا درباره طرح برگزیتی «می» ابراز تردید کرد
 • اریتره هم برای سفارت خود در اتیوپی سفیر معرفی کرد
 • پخش برنامه «حالا خورشید» با حضور احسان علیخانی، عقب افتاد
 • پیگیری روزانه وضعیت دریاچه ارومیه از مهمترین خواسته‌های رئیس جمهوری است
 • توزیع کارت بلیت خبرنگاری از سر گرفته شد
 • «قانون تسهیل ازدواج»، قانونی که اجرایی نشد
 • تغییر تیم اقتصادی دولت در ۲ هفته آینده جدی است
 • ابوالفضل میرعلی، متهم اصلی پرونده ثامن‌الحجج: از سال ۹۳ ورق برگشت
 • رویکردی طنز به داروها و مکمل های لاغری در رادیوصبا
 • سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد باز می گردد
 • اعطای ارز مسافرتی متوقف شد
 • کار عجیب خواننده مشهور پاپ/ترجیح می دهم بدترین خواننده ایران باشم!
 • دستگیری ۳۶ قاچاقچی انسان در لس آنجلس
 • پنتاگون از دعوت پوتین به کاخ سفید استقبال کرد
 • وزارت خارجه آلمان به شهروندان خود هشدار داد
 • پشت پرده احداث پایگاه نظامی ناتو در عراق
 • ژوله: باور ندارم که بازیگر و سلبریتی شدم
 • کشف بیش از ۲۶۵ تن انواع موادمخدر و روان‌گردان در کشور/۸۰ درصد کشفیات تریاک هستند