رشد معاملات مسکن در شهر تهران یک ششم شد

۶ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۹  /   /  کد خبر: 44580
رشد معاملات مسکن در شهر تهران یک ششم شد

بانک مرکزی اعلام کرد رشد معاملات مسکن در شهر تهران طی سه ماهه نخست امسال نسبت به رشد معاملات مسکن در سه ماهه نخست سال گذشته یک ششم شده است.

جدیدترین آمار منتشر شده توسط بانک مرکزی نشان می دهد معاملات مسکن شهر تهران در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل یک درصد رشد داشته است.

در ماه های فروردین تا خرداد سال گذشته ۳۶۷۵۵ معامله مسکن انجام شده بود که این رقم در مدت مشابه امسال به ۳۷۱۲۰ معامله افزایش یافته است. افزایش یک درصدی معاملات مسکن در سه ماهه نخست امسال در حالی است که معاملات مسکن در سه ماهه سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن رشد ۶٫۲ درصدی را تجربه کرده بود.

بر این اساس رشد معاملات مسکن در سه ماهه نخست امسال نسبت به رشد ۶٫۲ درصدی معاملات در سه ماهه نخست سال ۹۵ حدودا یک ششم شده است.

متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی معامله شده در شهر تهران طی سه ماهه نخست امسال ۴۴۸۹۲ هزار ریال بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۴٫۹ درصدی داشته است. در سه ماهه نخست سال قبل هر مترمربع واحد مسکونی در برابر ۴۲۷۸۳ هزار ریال معامله شده بود. در سه ماهه نخست سال ۹۵ نیز قیمت واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ بالغ بر ۲٫۴ درصد رشد کرده بود.

 

 

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها