جدیدترین اخبار
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۵ کد خبر :436150

مصرف داده تلفن همراه در کوبا آزاد شد / اینترنت دهه ۱۹۹۰ وارد موبایل کاربران می شود

دولت کوبا برای اولین بار از اینترنت تلفن همراه استفاده کرد. درواقع شرکت مخابرات دولتی کوبا برای نخستین بار در تاریخ این کشور، اینترنت ۳G را راه اندازی کرد.

به گزارش انتخاب، دولت کوبا اعلام کرده است که دسترسی به اینترنت ۳G برای همه کاربران آزاد خواهد بود. شاید عجیب باشد که موضوع اینترنت ۳G تا این حد مورد توجه قرار می گیرد. اما شاید تعجبتان کمتر شود اگر بدانید که کافی نت های دولتی از سال ۲۰۱۳ تحت نظر حکومت کمونیستی شروع به کار کرده اند و شهروندان نیز از سال ۲۰۱۷ به اینترنت خانگی دسترسی پیدا کرده اند و هنوز بسیاری از نقاط کوبا به طور کامل تحت پوشش اینترنت قرار ندارند.

پس از آزادسازی جریان اینترنت در کوبا، گوگل نخستین غول فناوری بود که میزبان اینترنت در این کشور شد.مدیران انحصار مخابراتی کوبا، نیز اعلام کردند که بسته های داده همراه را با ۶۰۰ مگابایت با ۷ پزو (۷ دلار) و با ۴ گیگابایت برای ۳۰ پزو (۳۰ دلار) ارائه خواهند داد.

پربیراه نیست اگر اینترنت ۳G را کمی قدیمی و کند بدانیم چرا که اینترنت نسل سوم نخستین بار در سال ۱۹۹۸ معرفی شد. در ابتدای ماه نوامبر، دولت کوبا اعلام کرد که رشد یاقتصاد این کشور در سال ۲۰۱۸ حدود ۱ درصد خواهد بود.

Ad

Ad

روی خط خبر

يافت نشد

متاسفانه مطلب مورد نظر شما وجود ندارد لطفا در سايت جستجو کنيد
Ad