کارنامه وزارت نیرو در دولت یازدهم؛ از سند آمایش آب تا بهره‌برداری از ۲۳سد

۲ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۱  /   /  کد خبر: 42448
کارنامه وزارت نیرو در دولت یازدهم؛ از سند آمایش آب تا بهره‌برداری از ۲۳سد

وزارت نیرو کارنامه چهار ساله خود در دولت یازدهم را منتشر کرد که شامل پنج بخش و ۴۷ اقدام برجسته مانند بهره‌برداری از ۲۳ سد در ۱۶ استان و تدوین سند آمایش آب کشور و همچنین طرح ساماندهی، احیا و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی می شود.
[کارنامه وزارت نیرو در دولت یازدهم؛ از سند آمایش آب تا بهره‌برداری از ۲۳سد]

به‌گزارش جمعه پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، وزارت نیرو کارنامه عملکردی خود در دولت یازدهم را در پنج بخش «آب و آبفا»، «برق و انرژی»، «تحقیقات و منابع انسانی»، «برنامه‌ریزی و امور اقتصادی» و «امور بین‌الملل و صادرات و پشتیبانی صنعت» منتشر کرد.
از دستاوردهای تشریح شده در بخش آب این گزارش می‌توان به بهره‌برداری از ۲۳ سد در ۱۶ استان، ساخت ۱۷۷ هزار و ۹۰۰ هکتار شبکه‌های آبیاری و زهکشی اصلی، تدوین طرح ساماندهی، احیا و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی، تخصیص ۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون مترمکعب آب سطحی تجدیدپذیر برای حقابه‌های زیست محیطی، تدوین سند آمایش آب کشور و… اشاره کرد.
در بخش آب و فاضلاب این گزارش به مواردی همچون ساخت ۱۸ تصفیه‌خانه جدید آب، افتتاح و بهره‌برداری از ۳۷ تصفیه‌خانه فاضلاب در ۳۷ شهر، آبرسانی به ۵۲۰۰ روستا، نصب ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار فقره انشعاب جدید آب شرب شهری و… اشاره شده است.
در بخش صنعت برق و نیروگاه‌ها دستاوردهایی چون ساخت، نصب و راه‌اندازی ۵۴ واحد نیروگاهی در ۱۳ استان، واگذاری و نصب چهار میلیون و ۵۰۰ هزار فقره انشعاب جدید برق، بهره‌برداری از ۳۰ نیروگاه تجدیدپذیر جدید، کاهش ۴٫۵ درصدی تلفات شبکه توزیع برق، برق رسانی به همه روستاهای بالای ۱۰ خانوار، نصب و راه اندازی ۱۲۷ هزار کنتور هوشمند برای چاه‌های کشاورزی و… به چشم می خورد.
به گزارش ایرنا، وزارت نیرو سی و یکم خردادماه نیز اعلام کرد مقایسه شمار روستاهای برقدار شده در سال ۱۳۹۵ در مقایسه با سال ۱۳۹۱ نشان می دهد این روند از رشد ۴۴ درصدی برخوردار بوده است.
از کل ۲ هزار و ۱۵۰ روستایی که در این دولت برقدار شدند، ۲۱۷ روستا با جمعیتی بیش از ۲۳۵۰ خانوار از سیستم های انرژی نو برخوردارند.
در پایان این دولت شمار روستاهای برقدار شده کشور به ۵۶ هزار ۸۱۱ روستا رسیده که نسبت به سال ۱۳۹۱ حدود چهار درصد رشد داشته است.
در دولت یازدهم بیشترین میزان برق رسانی به روستاهای کشور پارسال ثبت شد که برق رسانی به ۶۴۱ روستا صورت گرفت.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها